26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Dr. Sevgi Ekiyor

  Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olan Dr. Sevgi Ekiyor, mecburi hizmetini Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nde tamamladıktan sonra özel hastanelerde görev aldı. Sağlık Bakanlığı’nın 2015’te tamamladığı mezoterapi, ozon sertifikaları ve yurt içi, yurt dışı medikal estetik eğitimleri ile alanını seçti. 2018’ de Nişantaşı’nda kurduğu kliniğinde danışanlarına hizmet vermektedir.

  Glutatyon tedavisi nedir? Bağışıklığı güçlendirir mi?

  Bağışıklık sisteminin önemi Covid 19 sürecinde bir kez daha ortaya çıktı. Vücudu virüslere karşı korumadaki yaşamsal rolü giderek artıyor. Peki bağışıklık sistemini nasıl güçlendireceğiz. Dr. Sevgi Ekiyor, bağışıklığı güçlendiren aynı zamanda da cilt problemlerinin çözümünde kullanılan Glutatyon tedavisini hayatımsaglık.com için yazdı.

  Glutatyon tedavisi en önemli antioksidanlardan biridir. Dolayısıyla C vitamini ile beraber vücuda karışarak bir sürü mekanizmanın devreye girmesini sağlar. Bizi alerjilerden koruyan, diri ve canlı tutan bir supplementer olan glutatyon; bir ilaç değildir. Glutatyon tedavisi bir destek tedavisi olarak uygulanır.

  Glutatyon tedavisinden kimler yararlanabilir?

  Bir yıl içerisinde 6’dan fazla enfeksiyon geçiren, alerjileri bulunan ve tiroid, şeker gibi hastalıkları olan kişiler glutatyon tedavisinden mutlaka yararlanmalıdır. Glutatyon tedavisinin bağışıklık güçlendirme, alerjileri geçirme, enfeksiyonlardan koruma ve şeker regülasyonu sağlama gibi birçok faydası bulunuyor.

  Akne ve cilt lekelerinde de uygulanıyor

  Akne, leke, vücutta karıncalanma ya da döküntü gibi problemler yaşayan kişilerde de glutatyon tedavisi etkili sonuçlar veriyor. Bu sorunları yaşayanlara cilt üzerinde bir leke tedavi ettireceklere glutatyon ve ozon gibi tedavilere başvurulmasını öneriyorum. Kişiyi tam olarak değerlendirdikten sonra problemli  bölgelerdeki kodların tekrar yazılmasını kolaylaştırdığı için glutatyon tedavisi; cilt üzerine uygulayacağımız tedavinin de kolaylaşmasını ve tedaviden daha fazla verim almamızı sağlıyor. Bu sonuçlarıyla biz glutatyon tedavisinden hem estetik problemleri tedavi etmekte ve daha iyi sonuçlar almada hem de bağışıklık sistemini güçlendirmede faydalanıyoruz.

  Nasıl uygulanıyor?

  Vücudunu güçlendirmek ve daha sağlıklı olmak isteyen herkes glutatyon tedavisinden faydalanabilir. Glutatyon tedavisi haftada 1 kez, 4 doz olacak şeklinde  uygulanıyor.

  Covid 19 sürecinde önemi bir kez daha anlaşılan C vitamini de glutatyon tedavisi sırasında yüksek dozlar ile alınabiliyor. Damardan uygulanan bir tedavi yöntemi olan glutatyon uygulaması; bu tarz tedavi yöntemleri konusunda sertifikaları olan, muayenehanelerde, kliniklerde, tıp merkezlerinde ve hastanelerde yapılabilir.

  Glutatyon tedavisi COVID-19 virüsünün yol açtığı hastalığı daha kolay atlamada da büyük rol oynuyor. Bilinçli olalım, daha sağlıklı kalalım.

  Yazarın Tüm Yazıları

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ