2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Yanımızda eksik etmememiz gereken suyun 8 faydası!

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte su ihtiyacımız diğer aylara nazaran ciddi oranda arttı. Suyun faydalarını sizler için derledik... İşte bilinmesi gerekenler...

  İşte her gün içtiğimiz suyun faydaları…

  Pandemi sürecinde bağışıklığınızı düşürmeden oruç tutun
  Pandemi sürecinde bağışıklığınızı düşürmeden oruç tutun

  FİZİKSEL PERFORMANSI ARTIRIR

  Su kaybı yorgunluğa ve motivasyon kaybına neden olabilir. Bu sebepten dolayı, yeterli miktarda su tüketimi, egzersiz yaparken ve vücudunuzun genel fiziksel performansını artırmak ve enerji seviyelerini iyileştirmek için çok önemlidir.

  Su hayattır

  BAŞ AĞRISINI ÖNLER

  Yeterli miktarda su tüketmek belleğinizi artırır, baş ağrınız varsa önler ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir.

  Su hayattır

  KİLO VERMEYİ SAĞLAR

  Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz bol bo lsu tüketmelisiniz. Zira yemeklerden önce su içmek iştahınızı azaltabilir ve gün içinde daha az kalori tüketmenize yardımcı olabilir.

  Su hayattır

  BÖBREK TAŞLARINI UZAK TUTMAYA YARDIMCI OLUR

  Böbrek taşları, böbreklerinizin içinde oluşan sert mineral ve tuz birikintileridir. Dehidrasyon böbrek taşı gelişme riskinizi artırır. Daha fazla su içmek, böbreklerden daha fazla sıvının geçmesine ve aksi durumda kristalleşmeye ve birikintiler oluşturabilecek mineral birikimine neden olur.

  KABIZLIĞI GİDERİR

  Suyun diğer bir faydası ise kabızlığı gidermesidir. Düzenli bağırsak hareketlerini sürdürmede ve dışkıdan geçmekte zorlanmayı önlemede yardımcı olur. Karbonatlı suyun kabızlığı önlemede en olumlu etkilere sahip olduğu gösterilmiştir.

  Cam şişe su

  OSTEOPOROZU ÖNLER

  Yapılan birçok araştırmaya göre su, osteoporoz ve kalça kırığını önler.

  Suyun faydaları

  KÖTÜ NEFESLE MÜCADELE EDER

  Devamlı ağız kokusu şikayetiniz varsa su bunu önlemeye de yardımcı olur. İçme suyu ağızdaki bakterilerin yıkanmasına temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden bol su için.

  ”Su savaşları çıkacak”

  DAHA PARLAK BİR CİLDE KAVUŞMANIZI SAĞLAR

  Su cildinizi nemlendirir. Daha parlak ve daha canlı bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar. Su ayrıca, kırışıklıkları giderir bu yüzden de en iyi yaşlanma karşıtı tedavidir.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ