10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  Veteriner hekimler aşıda öncelikli olmamalarına tepki gösterdi

  Koronavirüs aşısı planlamasında "öncelikli meslekler" arasında yer almayan veteriner hekimler duruma tepkili.

  Covid-19 aşısı planlamasında “öncelikli meslekler” içinde olmayan veteriner hekimler duruma tepki gösterdi. Sağlık çalışanı olmalarına karşın aşı yapılacak öncelikli sağlık personeli arasına alınmayan veteriner hekimler, öncelik beklemediklerini, haksızlığa isyan ettiklerini ifade etti, bu durumun kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

  Tepkilerini sosyal medyadan dile getiren veteriner hekimler, konunun aşıda öncelik olmadığına dikkat çekerek tepkilerinin, “sağlık çalışanı olmalarına karşın bu gruptan kabul edilmemeleri”ne olduğunu ifade etti.

  Ülkenin dört bir yanında görev alan veteriner hekimler, bu duruma tepkilerini günlerdir sosyal medya hesapları üzerinden yazdıkları mesajlarla dile getiriyor, durumun düzeltilmesini istiyorlar.

  Öncelik beklemiyoruz, haksızlığa isyan ediyoruz

  Bu duruma tepki gösteren isimlerden birisi olan Türk Veteriner Jinekoloji Derneği, öncelik beklemediklerini, haksızlığa isyan ettiklerini ifade ettiği bir açıklama yaptı.

  Hayvan ve insan sağlığını korumak için koronavirüs pandemisi döneminde de özveriyle çalışan Veteriner Hekimlerin sağlık sınıfı içinde yer almadığını, bu durumun kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ