0.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023

  ”Vaka sayıları artıyor ciddi şekilde tedbir alınması gerekiyor”

  Vaka sayılarının her geçen gün arttığını ifade eden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak tedbir alınması gerektiğinin altını çizdi.

  Balıkesir’in Edremit ve Bandırma Körfezlerinde bulunan turistik ilçelerde yerli ve yabancı turistlerin tatil için gelmesiyle bölgede yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar sahil bölgeleri ve kordonlara, çay bahçelerine akın ediyor. Balıkesir genelinde kış nüfusunun 10 katın üzerine çıkıldığı yaz günlerinde de maske ve mesafe tedbirlerinin azalmasıyla salgın hastalık yükseliş eğilimine geçti.

  ”KURALLARI TERK ETMEMELİYİZ”

  Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, aşılamayla birlikte koronavirüsün azaldığını ancak tedbirlere dikkat edilmediği için yeniden arttığını vurguladı. Vali Şıldak, aşılamanın ve tedbirlere uymanın önemine sık sık değinirken bu kez rehavete kapılmamak gerektiğini vurguladı. Virüse karşı bizleri en güçlü kılan noktanın tedbirler ve aşı olduğunu da belirten Şıldak, salgının tekrar yükseliş eğilimine girdiğini belirtti. Vaka sayılarının artışa geçtiği bu günlerde tedbirlere ciddi şekilde uyulmasını isteyen Vali Şıldak, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

  “Değerli vatandaşlarımız, salgın hastalık ilimizde tekrar bir yükseliş dönemine girdi. Vaka sayıları ciddi şekilde tedbir gerektiriyor. Maske ve mesafe kuralını uygulamamız zorunlu. Kuralları terk etmeyelim, rehavete kapılmayalım. Tedbirler ve aşıdan başka bir gücümüz yok”

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ