16.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021

  Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, kaça kadar açık? Tam kapanmada eczaneler açık mı, çalışıyor mu?

  Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan Tam Kapanma kararıyla birlikte vatandaşlar eczanelerin hizmet verdiği saatlerle ilgili bilgi almak için araştırma yapıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan "Tam Kapanma" genelgesinde 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında açık ve kapalı olacak kurum ve kuruluşlar açıklandı. Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, kaça kadar açık? Tam kapanmada eczaneler açık mı, çalışıyor mu? İşte cevapları...

  Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan Tam Kapanma kararıyla birlikte vatandaşlar eczanelerin hizmet verdiği saatlerle ilgili bilgi almak için araştırma yapıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan “Tam Kapanma” genelgesinde 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında açık ve kapalı olacak kurum ve kuruluşlar açıklandı.

  Tam kapanma boyunca ilaç ve medikal ürün ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler eczaneler açık mı, kapalı mı, hangi saatler arasında hizmet veriyor, sorularına cevap bulmaya çalışıyor.

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Tam Kapanma genelgesinde eczanelerin hangi saatler arasında hizmet vereceği, kaçta açılıp kapanacağı bilgileri de ver alıyor. Peki genelgeye göre Tam Kapanma sürecinde eczaneler açık mı, kapalı mı, günün hangi saatlerinde hizmet veriyor. 

  Tam kapanma ile birlikte hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağında eczanelerin hizmet verdiği saatler yeniden düzenlendi. Resmi tatil ve Pazar günleri nöbetçi eczaneler dışındaki tüm eczaneler kapalı olduğunu herkes artık biliyor. Sağlık sorunları nedeniyle ilaç ihtiyacı olanlar ise Tam kapanma süreci boyunca bu ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını öğrenmek için eczaneler açık mı sorusuna cevap arıyor. İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Genelgesi’nde 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağında hizmet verebilecek, sektör kurum ve kuruluşları sıraladı. Peki bugün eczaneler açık olacak mı? Eczaneler sokağa çıkma yasağında, kaçta açılıp kaçta kapanacak?

  İstanbul’da eczanelerin çalışma saatleri belli oldu mu?
  İstanbul’da eczanelerin çalışma saatleri belli oldu mu?

  BUGÜN ECZANELER AÇIK MI?

  Tam kapanma sürecinde sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanabileceğini öğrenmek isteyen  vatandaşlar eczanelerin hizmet verdiği saatleri araştırıyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı “tam kapanma” genelgesinde yer alan maddelere göre eczaneler tam kapanma sürecinde hizmet verecek.

  TAM KAPANMADA ECZANELER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR, KAÇA KADAR AÇIK?

  Tam Kapanma Genelgesine göre ezaneler saat 09.00-18.00 arasında hizmek verecek. İstanbul Eczacı Odası’ndan da eczanelerin mesai saatlerinde düzenleme yapıldığı bildirildi.

  İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada, “Covid-19 önlemleri kapsamında tam kapanma ilan edilen 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında (resmi tatil günleri hariç olmak üzere) 30 Nisan Cuma gününden başlayarak 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar İstanbul il sınırları içindeki eczanelerimiz için mesai saatleri 09.00-18.00’dir” ifadeleri kullanıldı.

  Açıklamada, 17 Mayıs itibarıyla mevcut çalışma düzeni olan 09.00-19.00 saatlerine geçiş yapılacağı duyuruldu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ