10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  Samsung Health’in yeni uygulaması Group Challenge ile meydan okuyun

  Samsung Health uygulamasına eklenen yeni “Group Challenge” özelliği sayesinde 9 arkadaşınız ile birlikte hem yarışıp hem de performansınızı yükselterek sağlığınızı koruyabilirisiniz.

  Tatil rehaveti veya evlere kapanmak fitness hedeflerinizi geride bırakmış olabilir. Ancak, eski formunuza kavuşmaktan korkmak zorunda değilsiniz. Samsung Electronics, Samsung Health uygulamasına “Group Challenge” (Grup Yarışması) özelliğini ekledi. Bu özellik ile siz de içinde bulunmak üzere en fazla 10 kişinin katıldığı yarışmalar düzenleyebilir, en hızlı kimin olduğunu veya en fazla spor yapanı görebilirsiniz.

  12 Ocak tarihinden itibaren, Samsung Health uygulamasında yer alacak olan “Together” (Birlikte) bölümü altında bir challenge başlatarak, belirlediğiniz sürede belli bir adım sayısına ilk kimin ulaşacağını ya da en fazla adımı kimin atacağını görebileceksiniz. Bir meydan okumayı başlattıktan sonra 9’a kadar kişiyi Samsung Health kullanıcısı olmasalar bile davet edebilirsiniz.

  Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Telekomünikasyon Bölümü Sağlık Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında temposu hız kesmeyen dünyada, özellikle de bu son süreçte, sağlıklı bir yaşam sürdürmenin her zaman kolay olmadığına dikkat çekti. Bu yüzden Samsung Health uygulamasını devamlı geliştirdiklerini, kullanıcılara her zaman ve her yerde daha sağlıklı kalabilmeleri için daha fazla özellik sunduklarını ifade etti.

  Fitness için motivasyonunuzu bulun

  Samsung Health uygulamasındaki meydan okuma özelliğini kullananlar ortalama olarak diğer Samsung Health kullanıcılarından %22 daha fazla adım atıyor. Bu da rekabetin ve motivasyonun sağlık hedeflerine ulaşmanızda çok ciddi etkenler arasında olduğunun ispatı. Bu yüzden Samsung zinde ve sağlıklı kalırken beraberinde eğlenmenizi de sağlayacak imkân ve özellikleri uygulamaya dâhil etmeyi sürdürüyor.

  Group Challenge, Samsung Health Challenge özelliklerine yapılan son ekleme ve Samsung Health uygulamasının “Together” sekmesinden bu özelliğe erişilebiliyor. Aynı zamanda en popüler meydan okuma türü olan Global Challenge da mevcut. Bu özellikle dünyanın her noktasındaki Samsung Health kullanıcılarıyla aylık olarak adım sayma yarışmasına dahil olabilirsiniz. Samsung daha önce 1:1 Challenge özelliği sayesinde adım sayma hedeflerinizi gerçekleştirmek için ailenizden veya arkadaşlarınızdan bir kişiyi sizinle yarışmaya davet etmenize imkan sağlıyordu. Son olarak 1:1 Challenge özelliği Group Challenge özelliği olarak revize edildi. Bire bir yarışma seçeneğiniz hala devam ederken, artık dokuz kişiye kadar arkadaşlarınızı da davet ederek beraber egzersiz yapabilir, bir arada olamasanız bile birbirinizi motive ederek zindelik hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hatta birden fazla Group Challenge başlatarak aynı anda iş arkadaşlarınız, arkadaşlarınız veya ailenizle yarışabilirsiniz.

  Daha sağlıklı bir yaşam için

  2012’de basit bir zindelik takibi uygulaması olarak hayata geçirilen Samsung Health, zaman içinde bilinçli farkındalık (mindfulness) videolarından sanal egzersizlere, kalp atışı ve tansiyon izlemeden, uyku takibine  kadar birçok özelliğin eklenmesiyle kapsamlı bir zindelik, sağlık ve iyi oluş  platformu haline geldi.

  Hayata geçirdiği şeyler çoğaldıkça Samsung Health uygulamasının kullanıcı sayısı da hızla yükseldi. Samsung Health uygulaması 2020’de 200 milyon kişi tarafından kullanıldı. Sadece geçen yıl, Samsung Health kullanıcıları toplam 78 trilyon adım attı ve yaklaşık 3 milyar kalori yaktı. Bu da dünya ile güneş arasındaki mesafenin 200 katına eşit bir mesafeye denk geliyor.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ