25.3 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Sağlıklı yaşam rutininizde cildinizi ihmal etmeyin

  Sağlıklı olmanın tanımı fiziksel ve ruhsal açıdan tam bir iyilik hali olarak yapılıyor. Özellikle fiziksel yönden iyi olmak için sağlıklı beslenme ve kilo kontrolüne dikkat edilirken, cilt sağlığı da önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor…

  Pandemi süreciyle birlikte, insanların sağlığa bakış açısı ciddi şekilde değişiklik gösterdi. Sağlıklı olmanın ne kadar değerli olduğu artık herkes tarafından çok iyi anlaşıldı ve insanlar kendine daha iyi bakmaya başladı. Fazla kilolar, bağışıklık sistemini güçlü tutmak, stres yorgunluk gibi pandeminin getirilerinden uzak kalmak için sağlıklı ve doğru beslenmeye yöneldi. Hedef aynı! Daha iyi ve enerjik hissetmek, sağlığımızı korumak!

  Bunun için pek çok kişi yediklerini araştırıyor, faydalı besinler tüketiyor, besin değerlerine dair farkındalıklarını artırıyor, sağlıklı bir beslenme rutini oluşturmak için büyük özen gösteriyor. Yediklerimiz, içtiklerimiz ne kadar iyi, ne kadar sağlıklıysa bu tüm vücuda yansıyor, cilt de bundan nasibini alıyor. Bu beslenme rutininin yanına etkili ve doğru bir cilt bakım rutini de eklendiğinde de cilt için en iyisine ulaşmak mümkün oluyor.

  İsveçli güzellik teknoloji markası FOREO doğanın sunduğu besinlerin gücünü cildinize taşıyan Coconut Oil maske ve akıllı maske terapisi cihazı UFO  ile beslenme rutinini bakımla taçlandırıyor.

  Her şeyin başı beslenme!

  Aslında hayatımızı içtiklerimiz ve yediklerimiz şekillendiriyor. Enerjimiz, hareket kabiliyetimiz, sıkça hasta olup olmamız, sindirimimiz ve hatta hayat süremize kadar birçok şey ne yediğimize bağlı! Ne kadar doğru beslenirsek sağlığımız da o kadar iyi bir hal alıyor. Örneğin fazla kilolar, kalp damar hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Veya yeterli meyve ve sebze tüketmediğimizde vitamin eksikliği nedeniyle sık sık hasta oluyor, sürekli yorgun hissediyoruz. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak siz olumlu örnekleri çoğaltmak istiyorsanız doğru bir beslenme rutini oluşturmalısınız. Bunun için bilmeniz gereken şey doğru beslenmenin temel ilkeleridir. Peki, bu ilkeler nelerdir?  Öncelikle taze sebze ve meyve tüketimini artırmalı, günlük olarak yeterli protein aldığınıza dikkat etmelisiniz. Süt ve et ürünlerini, yumurtayı, balığı da beslenmenize eklemelisiniz. Az rafine ve kepekli tahıllar tüketmeli, yağı ve şeker ise sınırlamalısınız. Tatlı ihtiyacınızı kurutulmuş meyvelerden sağlayabilir, şeker yerine daha sağlıklı bir besin olan balı tercih edebilirsiniz. Tabii yeterli su içmeyi de unutmamalısınız.

  Sağlıklı yaşam rutininizde cildinizi ihmal etmeyin
  Sağlıklı yaşam rutininizde cildinizi ihmal etmeyin

  Cildinizi geleceğin teknolojisiyle tanıştırın

  Doğru beslenirken cildinizi de doğru beslemelisiniz. Bunun için Kore’nin seçkin maske formüllerini geliştirilmiş dermal teknoloji buluşturan akıllı maske terapisi cihazı UFO’dan yardım alabilirsiniz. Bu inanılmaz cihaz sadece saniyeler içinde 20 dakikalık bir kağıt maskenin sunabileceğinden daha fazlasını başarıyor. SPA konforunu ev ortamında sunan akıllı maske terapisi cihazı UFO, maske terapisinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için cildinizin soğuğa ve sıcağa verdiği doğal tepkilerin yanı sıra T-Sonic™ titreşimlerin gücünü barındıran Hiper İnfüzyon Teknolojisi’ni kullanıyor. Termoterapi modu cildinizi 45 dereceye kadar yavaş yavaş ısıtarak, kriyoterapi modu ise cildinizi 5 dereceye kadar soğutarak maskenin aktif bileşenlerin cildinize aşılanmasını sağlıyor. Termoterapi modu gözeneklerin görünümünü azaltırken, kriyoterapi modu ise cildinizdeki şişliklerin azalmasına yardımcı oluyor. LED ışık terapilerini de barındıran UFO, bu sayede cilt kusurlarını azaltıyor, vücudun ekstra kolajen salgılamasına sağlayarak yaşlanma etkilerini azaltıyor, cildin renk tonunu dengeliyor. Kullandığınız serum, jel ve krem gibi cilt bakım ürünlerinin de cildiniz tarafında daha iyi emilmesini sağlayan UFO, bu ürünlerden maksimum verim almanızı sağlıyor.

  Hindistan cevizinden gelen güzellik

  Akıllı maske terapisi cihazı UFO ile entegre çalışan, dermatologlar tarafından test edilmiş Farm to Face koleksiyonunda yer alan vegan maske Coconut Oil, cildi derinlemesine nemlendirip ışıltısını geri kazandırıyor. İçeriğindeki Endonezya’dan gelen doğal Hindistan cevizi yağı ve Hindistan cevizi suyu sayesinde cilde parlaklık ve pürüzsüzlük veriyor, cildi besleyerek donuk ve yorgun görünümü azaltıyor. Dermatologlar tarafından test edilen Coconut Oil maske, sülfat, SLS, SLES, parabenler, formaldehit, formaldehit maddeler, ftalatlar, mineral yağ, retinil palmitat içermiyor.

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ