2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Saç problemlerine PRP ile veda edin

  İstanbul Hairline Kurucusu Gülşen Şener, PRP tedavisinin sabır ve kararlılıkta uygulandığı taktirde saçlarda kalıcı etki bıraktığını söyledi.

  Genellikle erkeklerde görülen saç dökülme sorunu bazen kadınlarda da görülebiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte saç dökülmesi de kolayca tedavi edilebiliyor. Bunların arasında yer alan ve PRP (Platellet Rich Plasma) olarak bilinen “trombosit zengin plazma” uygulamaları, Türkiye’de de kullanılıyor. PRP hakkında bilgi veren İstanbul Hairline Kurucusu Gülşen Şener, PRP’nin sabır ve kararlılıkla uygulanması gereken pahalı bir işlem olduğunu ancak kalıcı bir çözüm sunduğunun altını çizdi.

  Koronavirüs geçirenlerin yüzde 30’unun saçı döküldü!

  ”DEVAMLILIK İSTEYEN BİR UYGULAMA”

  Şener PRP tedavisiyle ilgili olarak şunları söyledi: ”PRP son dönemde en çok tercih edilen saç terapi işlemlerinden biri olmakla birlikte oldukça pahalı ve devamlılık isteyen bir uygulama. İşlemlerin sonuçları uzun dönemde alınıyor. Oysa insan doğası sabırsız, hemen sonuç görmek ve saç dökülmesinin hemen durmasını istiyor. PRP, uzun soluklu ama en kalıcı ve olumlu sonuç alınabilen yöntemlerden biri. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen danışanlarımıza bu gerçeklerden bahsetmeden tedaviye başlamıyoruz”

  Gülşen Şener ayrıca, “PRP, trombosit miktarı artırılan plazmanın saç köklerine enjekte edilmesi işlemidir. Saç köklerinin belenerek kalınlaşmasını sağlar. Böylece saç dökülme hızı azalır. Bu işlem saç dökülmelerini önlemede kullanıldığı gibi saç ekim işleminden sonra da sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

  ”PRP YÖNTEMLERİ NETİCESİNDE BAŞARILI SONUÇLAR ALINDI”

  Şener son olarak şunları söyledi: ”PRP yöntemleri neticesinde başarılı sonuçlar aldığımız için bu yöntemi uygulamayı sürdürüyoruz. Özverili çalışmalarımızdan dolayı da tercih ediliyoruz. Aynı alanda çalışan irili ufaklı pek çok mekan olsa da bizim gibi köklü ve işinin ehli merkezlerin sayısı az. Kamusal denetimlerin artmasının, sağlıklı uygulamaların yaygınlaşması için önemli olduğunu düşünüyoruz”

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ