21.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Sabri Ülker Vakfı ile Bilim Sohbetleri Serisi 6 Mayıs’ta başlıyor

  Sabri Ülker Vakfı, büyük yankı uyandıran projelerine Bilim Sohbetleri Serisiyle devam ediyor. Youtube üzerinden her ay izleyicinin karşısına çıkacak olan yayında, sağlıklı yaşam, beslenme ve toplum sağlığı konularında çalışan uluslararası ve ulusal alanda yayınlara imza atmış uzman isimler bulunuyor.

  Toplum içinde gıda, beslenme ve sağlık konularında bilimsel bilginin önemine dikkat çeken farkındalık projelerine imza atan Sabri Ülker Vakfı bu alandaki çalışmalarına Bilim Sohbetleri Serisiyle devam ediyor.

  Sabri Ülker Vakfı, sağlık alanındaki bilgi kirliliğine karşı doğru bilgiyi halk ile buluşturmak hedefiyle önemli birçok projeye imza atıyor. Vakıf son projesi olan Bilim Sohbetleri Serisiyle bilim insanlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

  Ayda bir defa Youtube kanalında yayınlanacak video serisinde sağlıklı yaşam ve toplum sağlığı konularında uzmanlaşan ve önemli işlere imza atan isimler beslenme ve sağlık alanındaki güncel konu başlıklarını masaya yatırıyor.

  Yeterli ve dengeli beslenme ile sağlık alanında hayata geçirdiği çalışmaları tüm iletişim kanalları aracılığıyla topluma ulaştıran Sabri Ülker Vakfı, pandemi süreciyle beraber bilgi paylaşımının yoğun olarak gerçekleştiği dijital platformları da iletişim ağına ekliyor.

  Sağlık gündeminde merak edilen sorulara ışık tutuluyor

  Sağlıklı yaşam ve toplum sağlığı konularında uluslararası ve ulusal alanda uzman isimlerin son zamanların en çok merak edilen konularını bilgi kirliliğini önleyici şekilde ve bilimsel bilgiler ışığında konuştuğu Bilim Sohbetleri Serisi’nde, kronik metabolik hastalıklardan kansere kadar birçok hastalıkla ilgili de önemli bilgiler paylaşılıyor.

  Bilim Sohbetleri Serisi’nde Covıd-19 salgınıyla birlikte beslenme ve bağışıklık konularına geniş yer alırken, bu alandaki en güncel çalışmaları izleyicilerle paylaşılıyor.

  Sabri Ülker Vakfı ile Bilim Sohbetleri Serisi 6 Mayıs'ta başlıyor
  Sabri Ülker Vakfı ile Bilim Sohbetleri Serisi 6 Mayıs’ta başlıyor

  İlk konuk Gıda Bilimcisi ve Beslenme Uzmanı Christiani Jeyakumar Henry

  6 Mayıs tarihinde Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ moderatörlüğünde gerçekleşecek bilim sohbetlerinin ilk konuğu alanında uzman Gıda Bilimcisi ve Beslenme Uzmanı Christiani Jeyakumar Henry olacak.

  Dünya çapında önemli birçok sağlık konferansına konuşmacı olarak katılım sağlayan Henry, beslenme alanında yaptığı araştırmaların gündelik beslenme alışkanlıklarına entegrasyonu için çalışmalar gerçekleştiriyor. UNICE, WHO ve FAO gibi kurumlarla bilimsel çalışmalar gerçekleştiren Henry, bununla birlikte düzenli şekilde gıda ürünü geliştirme konularında küresel gıda şirketlerine de danışmanlık yapıyor.

  Gıda besin etkileşimleri, işlevsel yemekler, vücut ağırlığı kontrolü, enerji ve metabolizma düzenlemesi, diyabet ve uluslararası beslenme ve yüksek enerjili gıdaların geliştirilmesi, konularında önemli araştırmalara imza atan Christiani Jeyakumar Henry ‘Gıdalar Yeni İlaçlarımız Olacak mı?’ başlıklı sunumuyla Sabri Ülker Bilim Sohbetleri Serisi’nin ilk konuğu olarak 6 Mayıs saat 11.00’da Sabri Ülker Vakfı Youtube kanalında katılımcılarla buluşuyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ