28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Roche İlaç Türkiye’de önemli atama

  Roche İlaç Türkiye, Jürgen Längle’in 1 Şubat 2021 itibarıyla Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu.

  Jürgen Längle, yeni göreviyle birlikte Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’nün çalışmalarına liderlik edecek.

  2010 yılında Roche’un Finans Grubu İş Geliştirme ekibine katılan Jürgen Längle, İlaç ve Diagnostik’in birleşme ile satın alma operasyonlarını gerçekleştirdi.

  Jürgen Längle
  Jürgen Längle

  Jürgen Längle’in profesyonel iş hayatı

  Jürgen Längle,  2015-2017 yılları arasında Diyabet Fransa ve Frankofon Afrika ülkeleri Yönetim Merkezi Finans Müdürü olarak görev yaptı. Sonrasında ise 2018 yılında DIS’teki (Diagnostics Information Solutions) finans ekibinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu oldu.

  Längle, 2019 yılında ise DIS Operasyonları ekipleri için ek sorumluluk üstlenerek dijital sağlık hizmetlerinde yeni finansal çerçeveler ve iş modelleri için zemin hazırladı.

  Paris ESSEC Business School ve Almanya Mannheim Üniversitesi’nde İşletme Araştırmaları alanında yüksek lisans derecesi alan Jürgen Längle, Roche İlaç Türkiye’deki yeni görevlendirilmesiyle birlikte şirketin Finans ve Bilgi İşlem Bölümü tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ve projelerin tamamına liderlik yapacak.

  Jürgen Längle, Roche’un ekiplerine hastaların yaşamları üzerinde anlamlı bir etki yaratma olanağı sağlayan bir çalışma ortamı sunduğunu ifade etti. Längle, insanların sundukları tedavilerden yararlanmasının kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.

  Kariyeri boyunca, farklı departman ve ülkelerde çalışma fırsatı olduğunu aktaran Längle, bununla birlikte çalıştığı takımların başarısına katkıda bulunabilmesinde önemli bir rolü olduğunu düşündüğünü iletti.

  Längle, bugüne kadar edinmiş olduğu tecrübelerle Türkiye’de ekibimiz ile çalışırken yeni ve farklı deneyimler kazanacağı için de büyük bir heyecan duyduğunu ifade etti.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ