10.5 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 13, 2021

  Prof. Dr. Görenek, Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği’nin ilk Türk başkanı oldu

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği’ne (International Society of Electrocardiology) başkan seçildi. Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği’ne iki yıl başkanlık yapacak olan Prof. Dr. Görenek derneğin ilk Türk başkanı oldu.

  Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek  20 yıldır üyesi olduğu Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği’ne (International Society of Electrocardiology) başkan oldu. Prof. Dr. Bülent Görenek’in 2 yıl başkanlık yapacağı dernekte, ABD’den Prof. Dr. Rob MacLeod genel sekreterlik, İngiltere’den Prof. Dr. Peter Macfarlane ise saymanlık görevini yürütecek.

  Türk bilim insanlarının proje üretmesi için çaba göstereceğim

  Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği’nde ilk kez bir Türk bilim insanının başkan seçilmesinin mutluluğunu yaşayan Prof. Dr. Bülent Görenek, iki yıllık başkanlık döneminin başladığını ifade ederek şunları söyledi:“1959 yılında kurulan ve kardiyoloji alanında en eski kurumlardan biri olan derneğin çoğunluğu Avrupa ve Kuzey Amerika’dan binlerce üyesi var. Derneğin saygın uluslararası indekslerde yer alan ‘Journal of Electrocardiology’ isimli bilimsel dergisi de bulunuyor. Dernek, EKG ve kalp çarpıntıları konusunda dünya çapında önemli çalışmalar sürdürüyor. Başkanlık yapacağım bu iki yıl boyunca Türk araştırmacıları ve bilim insanlarını bu dernek içinde de desteklemek ve bilimsel seviyesi yüksek ortak projeler üretmek için elimden gelen çabayı göstereceğim.”

  Bayer Türkiye’de yeni atama

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ