22.9 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

  Önemli uyarı: iPhone’u kalbinize yaklaştırmayın!

  Apple'dan önemli uyarı: Yeni iPhone'ları 15 santimetreden fazla yaklaştırmayın

  Kalp pili ve cep telefonu..

  Apple’dan uyarı geldi: Yeni iPhone’ları kalbinize 15 santimetreden fazla yaklaştırmayın!Apple, iPhone 12 serisi ve MagSafe aksesuarlarını kalp pilinize çok yaklaştırmamanız gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

  ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, resmi blog sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile gündemde. Şirket yeni iPhone modellerindeki mıknatısların kalp pili kullanan kişiler için risk oluşturabileceği uyarısında bulundu.

  Açıklamaya göre iPhone ve MagSafe  aksesuarlarının içindeki mıknatıs özellikle kalp pilleri ile defibrilatörler gibi tıbbi cihazlara karşı olumsuz  etki gösterebiliyor.

  Üst cepte taşımayın

  Uzmanlar cihazların içerisinde yer alan mıknatısların frekansları karıştırabileceğini belirterek kullanım konusunda uyarıyor.  Apple cihazların tıbbı cihazlardan en az 15 santimetre uzakta tutulmasını öneriliyor. Kablosuz şarj için Apple’ın önerisi ise en az 30 santimetre mesafe bulunması.

  Söz konusu uyarıda iPhone 12’lerin özellikle tişört ve gömleğin üst cebinde taşınmaması gerektiği ifade ediliyor. Telefonlar bu durumda  mümkünse bir çantada taşınmalı. Görüşme  sırasında da bu konudaki güvenliği kanıtlanmış kulaklıklar tercih edilmeli.

  Aksi halde oluşan elektromanyetik alan  özellikle kalp pili taşıyanların sağlığını olumsuz yönde etkilenebilir.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ