2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  ‘Normalleşme’ cilt bakımına ayrılan zamanı azalttı

  Araştırmalar, pandemi süreciyle birlikte cilt bakımına ayrılan zamanının arttığını normalleşmeyle birlikte ise ayrılan zamanın azaldıını gösteriyor.

  Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal konuyla ilgili olarak, ”Bu durum, cilt kalitesinin bozulmasına ve yaşlanma belirtilerinin artmasına neden olabiliyor. Ancak günümüzde, 6 ayda bir uygulanan ameliyatsız gençleşme yöntemleriyle cilt bakımına ayrılamayan zamanı telafi etmek mümkün” dedi.

  2 yıldır süren koronavirüs rutin alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Pandemi döneminde pek çok kadının cilt bakımına daha fazla zaman ayırdığını söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, “Polonya’da yapılan bir araştırmaya göre pandemide kadınların yüzde 58’i cilt bakımına daha fazla zaman ayırdığını söylüyor. Bu kadınların yüzde 63,8’i ise pandemi öncesinde bunun için yeterli zamanının olmadığını belirtiyor. Türkiye’de de benzer şekilde seyreden bu tablonun normalleştiğimiz bugünlerde pandemi öncesi döneme yaklaştığını görüyoruz. Evde geçirilen zaman azaldıkça, cilt bakımına ayrılan zaman da azalıyor. Bu durum, cilt kalitesinin bozulmasına ve yaşlanma belirtilerinin artmasına neden olabiliyor. Ancak günümüzde, 6 ayda bir uygulanan ameliyatsız gençleşme yöntemleriyle cilt bakımına ayrılamayan zamanı telafi etmek mümkün” değerlendirmesinde bulundu.

  ”SİHİRLİ DOKUNUŞ’ İLE CİLT ALİTENİZİ ARTIRIN

  Ameliyatsız cilt tedavi yöntemlerinden olan Magic Touch ile ilgili bilgi veren Uzm. Dr. Hande Ulusal, ”Magic Touch’ı (Sihirli Dokunuş) cilt kalitesini artırmaya yönelik olduğundan ve sık tekrar gerektirmediğinden kişinin zamanını almayan bir uygulama paketi olarak tanımlamak mümkün. Cildin rengini aydınlatan, gözenekleri sıkılaştıran, cilde nem veren ve kolajeni artıran bu paket, cildin ihtiyacına göre lazer ve hyalüronik asit uygulamalarından oluşuyor. Lazer uygulaması, ciltteki fazla pigmentasyonu azaltıyor ve kolajeni artırıp gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. Hyalüronik asit ise cildin nemlenmesine ve yenilenmesine yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

  GENÇLEŞME UYGULAMALARI CİLDİN TÜRÜNE GÖRE DEĞİŞİYOR

  Ameliyatsız gençleşme uygulamalarının cildin türüne ve yaşa göre değişkenlik gösterdiğini vurgulayan Ulusal son olarka şunları söyledi: ”Bu kapsamda Magic Touch’ın da kişinin yaşına göre değişiklik gösteren iki ayrı formu bulunuyor. Bunlar, 45 yaş altına uyguladığımız Princess Touch ve 45 yaş üstüne uyguladığımız Queen Touch. Princess Touch, ağırlıklı olarak lazer uygulamasının yapıldığı, hyalüronik asit ile de cildin beslendiği, nemlendirildiği ve sıkılaştırıldığı bir süreci kapsıyor. Queen Touch’ta ise hyalüronik asit yerine kişinin kendi kollajen dokusunu artırıcı özelikteki bazı etken maddeler cilde enjekte ediliyor. Her ikisinde de temel amaç, cilde dolgu efektinin olmadığı doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak. 6 ayda bir olan uygulama süresi de gerek yoğun çalışma temposu gerek pandeminin beraberinde getirdiği kaygılar nedeniyle profesyonel cilt bakımlarını yaptıramayan kişiler için büyük avantaj sağlıyor”

  Yenidoğan bebeklerde cilt bakımı nasıl yapılmalı?

  Evde yapabileceğiniz pratik cilt bakım önerileri

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ