16.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021

  Meteorolojiden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

  Meteorolojiden yurt geneli için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yağışla birlikte sıcaklıklar da düşecek.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, öğle saatleri itibarıyla ülkenin kuzeybatı kesimlerinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

  Yurdun batı bölgelerinde ise sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İşte 16 Mayıs 2021 yurt geneli hava durumu…

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Afyonkarahisar, Kütahya, Çorum, Amasya, Ardahan, Kars çevreleri ile Ağrı ve Van’ın doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların Marmara’nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatle ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BATI BÖLGELERDE SICAKLIK AZALACAK

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
  İstanbul: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
  İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26
  Adana: Az bulutlu ve açık 29
  Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
  Samsun: Parçalı ve az bulutlu 20
  Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20
  Erzurum: Parçalı bulutlu 26
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34

  (Kaynak NTV)

  Vaka yoğunluğunda ilk 5’te olan il, haritada yeşile döndü

  Aşı sırası nasıl öğrenilir? e Nabız aşı sırası öğrenme ekranı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ