22.6 C
İstanbul
Salı, Temmuz 27, 2021

  Kabine toplanıyor! Gözler bayram tatilinde

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Kabinede Kurban Bayramı tedbirleri, salgının gidişatı gibi konular ele alınacak.

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1 Temuz’da başlayan tam normalleşmeden sonra ilk kez toplanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla mücadelede gelinen son durum, üçüncü doz uygulaması başlayan aşılama çalışmaları ve yerli aşı geliştirme süreciyle ilgili brifing verecek. Kabinede ayrıca yerli aşıyla ilgili de detaylı bilgilendirme yapılacak.

  Kurban Bayramı

  KURBAN BAYRAMI TATİLİ

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başlayan turizm sezonu, otellerde alınan tedbirler ve sezona ilişkin bilgi vereceği toplantıda Kurban Bayramı’nda alınacak tedbirler de masada olacak.

  Kabinede perşembe gününe denk gelen ve resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 20 Temmuz Salı günü başlayıp 24 Temmuz Cuma gününe kadar sürecek Kurban Bayramı tatilinin hafta sonunu da içine alacak şekilde birleştirilip birleştirilmeyeceğine yönelik formülün de ele alınması bekleniyor. Bu konuda kabinede son değerlendirmelerin yapılarak bir karar alınabileceği belirtiliyor. Toplantıda darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz’a yönelik program hazırlıklarının da konuşulması planlanıyor.

  AFGANİSTAN SÜRECİ

  Kabinede terörle mücadele operasyonlarının yanı sıra ABD’nin çekildiği Afganistan’da önümüzdeki süreçte Türkiye’nin atacağı adımlar da tüm yönleriyle ele alınacak. İç ve dış siyasi gelişmelerin yanı sıra ekonomideki durumun konuşulacağı toplantıda alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak.

  Kabine toplanıyor! Pazar yasakları kalkacak mı?

  Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Kabine toplantısında ne karar alınacak?

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ