23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Hayat Bulan Fikirler projesi destek tutarları artırıldı

  Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor.

  Daha fazla projeye destek olabilmek için 2021 yılı toplam destek tutarı 350 bin TL’den 500 bin TL’ye çıkarılırken, 20 Haziran’a kadar yapılan başvurular, jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Öte yandan destek almaya hak kazanan projelerin Ekim ayında açıklanacağı belirtildi.

  14 Nisan’da başlayan başvurusu başlayan Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programına katılım tüm hızıyla devam ediyor. Başvuru tarihinin 20 Haziran’a kadar devam edeceği belirtilirken daha çok projeye destek olabilmek amacıyla, 2021 yılı destek tutarları artırılarak; bilimsel projeler için 300 bin TL, sosyal projeler için 200 bin TL olmak üzere toplam 500 bin TL olarak güncellendi.

  ”Desteklenen her iyi fikir hayatı değiştirir” sloganıyla yola çıkan ve tıp, genetik ve biyomedikal gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ile sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının, bilimsel ve sosyal projeleriyle 20 Haziran 2021 tarihine kadar www.hayatbulanfikirler.com web sitesi aracılığıyla başvuru yapabileceği, Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programı’nın hak kazanan projeleri Ekim 2021’de düzenlenecek törenle duyurulacak.

  Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programı HIV, viral hepatitler, sistemik mantar enfeksiyonları, onkoloji ve hematolojik maligniteler alanlarında; hastalıkların taranmasını, teşhis edilmesini, uygun tedavilere daha iyi koşullarda ulaşımı sağlamaya yönelik en iyi uygulamaları ve yenilikçi fikirleri 8 yıldır destekliyor. Gilead; bugüne kadar HIV, hepatit B, hepatit C, hematoloji, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları gibi alanlarda 39’u bilimsel, 15’i sosyal olmak üzere, toplam 54 projeye 800 bin dolar destek verdi.

  Öte yandan Gilead Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, “Tüm dünyada araştırmalarımıza ek olarak bilimsel ve sosyal projelere de verdiğimiz destek ile hastaların hayatlarını değiştiriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da programa ilginin büyük olacağına ve hastaların hayatlarını değiştirecek yenilikçi fikirlere destek olabileceğimize inanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

  Türkiye Sigorta, köy okulları için kitap projesi başlattı

  Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi pandemide de gençlerle

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ