23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022
  KitapGönül Eken'in ilk romanı Bu Gözlerin Hikayesi raflardaki yerini aldı

  Gönül Eken’in ilk romanı Bu Gözlerin Hikayesi raflardaki yerini aldı

  Balabey en büyük hayalini gerçekleştirmeye artık çok yakındı, kendine İstanbul’da sıfırdan yeni bir kimlik inşa ediyordu. Bu uçsuz bucaksız, taşı toprağı altın şehir İstanbul için küçük, Balabey için ise büyük bir adımdı. Zonguldak’ta geçen o güzel günlerini her zaman özlemle arayacak olan Türkan’ın ise içi buruk, yüreği endişelerle doluydu. Ancak ailesinden aldığı güçle tüm değişimi kucaklamaya hazırdı. Zaten demezler miydi; her ayrılık hikâyesinde mutlaka bir tutam hüzün olur.

  Mona Kitap'tan çıkan Bu Gözlerin Hikayesi'nin satış fiyatı 24 TL.
  Mona Kitap’tan çıkan Bu Gözlerin Hikayesi’nin satış fiyatı 24 TL.

  Gönül Eken, Bu Gözlerin Hikâyesi romanında, Anadolu’dan İstanbul’a göç edip, kesişen hayatlarıyla Balabey ve Türkan’ın aşk öyküsünde, okurunu umut ve sevginin çiçek açtığı bir dünyaya davet ediyor.

   

  Gönül Eken kimdir?

  24 Ocak 1966 yılında Fatih ilçesine bağlı Çapa semtinde dünyaya geldi. 1972-1977 yılları arasında Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu’nu 1978-1980 yılları arasında Çapa Ortaokulu’nu 1981-1983 yılları arasında Şehremini Lisesi’ni bitirdi.

  1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik bölümünü kazandı. 1987 yılında evlendi. Biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk sahibi. 2014 yılında anneanne oldu.

  Birçok insanın aksine matematik ve edebiyatı aynı oranda sevdiğini söyleyen Gönü Eken, bu özelliğinin hayatında büyük etkisi ve önemi olduğunu belirtiyor. Kitap okumayı, sinema ve tiyatro izlemeyi seven Eken’in ilk okuduğu kitap “Çocuk Kalbi.”

  Kendini tam bir kitap kurdu olarak tanımlayan yazar, “Okuduğum her yeni kitap benim için yeni bir insanı tanımak gibidir” diyor. Psikoloji kitaplarına özel bir ilgisi olan Gönül Eken aynı zamanda iyi bir gözlemci.