2.6 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023

  ”Estetik bir gülüş en önemli iletişim aracıdır”

  Diş Hekimi Abdülkadir Narin, estetik bir gülüşün, yüzün karakteristik yapısıyla uyum içerisinde olan ya da olması gereken en önemli iletişim aracı olduğunu söyledi.

  Kişiye özel gülüş tasarımının ve estetik gerekçelerle yapılan tüm müdahalelerin en güzel gülüşü elde etmeye yönelik tedaviler olduğunu ifade eden DentNis Estetik ve İmplantoloji Diş Kliniği kurucusu Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin, “Gülüş tasarımı tedavileri sağlıklı ve estetik bir gülüş kazanmak isteyen hastaların başvuruları ile günden güne artarak devam etmektedir” diye konuştu.

  ”DİŞİN YÜZEYİNDE OLAN AHENGİ BOZAN KATMANI ALIYORUZ”

  Estetik gülüş tasarımına yönelik değerlendirmelerde bulunan Diş Hekimi Abdulkadir Narin, ”Aldığımız fotoğraflar, ağız içi ve röntgen muayeneleri ile hastanın ağzından bir adet ölçü alıyoruz. Daha sonra modelin üzerinde yapmayı hayal ettiğimiz tasarımı gerçekleştiriyoruz. Bu tasarımı da sonra hastamızın ağzına takıyoruz. Bu sayede daha hiçbir işlem yapmadan ve dişlere hiç dokunmadan dişlerde nasıl bir görsel değişim meydana geleceğini görebiliyoruz. Genellikle dişin yüzeyinde olan, ahengi bozan katmanı alıyoruz. Mineyi doğal haliyle en güzel şekilde taklit eden materyalleri kullanarak istediğimiz dizaynı istediğimiz renkte, istediğimiz şekilde kişiye özel uygulama yaparak tasarımı tamamlıyoruz.” dedi.

  ”GÜLÜŞ TASARIMI İNSANIN HAYATINI DOĞRUDAN ETKİLİYOR”

  Diş Hekimi Narin sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”Gülüş tasarımı sayesinde her hastada özel bir gülüş hedeflenir ve bu estetik gülüş sonucu elde etmeye yönelik gerekli tedavi süreci başlatılır. Bu süreç bir tedavi ve operasyonlar silsilesi olsa da esasında bir sanatsal süreçtir. Gülüş tasarımı sürecinde bir insana kazandırdığımız güzel ve estetik bir gülüş, aynı zamanda onun hayatına da estetik bir dokunuşta bulunmak, hayatına güzellik katmaktır. Gülüş estetiği için kliniğimizde gelen hastalarımızın kendi gülüşlerini önemsedikleri kadar, bizler de onların estetik bir gülüşe sahip olmalarını hedeflemekteyiz. Yüzün karakteristik yapısı değerlendirilerek; bakışlarla, ten rengiyle ve dudak yapısıyla bir ahenk içerisinde olması hedeflenerek kişiye özel bir estetik gülüş tasarlanır”

  Gülüşünü beğenmeyen veya birtakım sebeplerden ötürü gülüşü ile alakalı problemler yaşayan herkesin bu tasarımı yaptırabileceğini söyleyen Diş Hekimi Abdulkadir Narin, ağız yapısının tasarıma etkisi hakkında da bilgiler aktardı. Narin, “Gülüş tasarımı, estetik bir gülüşün arka planında, sağlıklı bir diş ve diş eti yapısı mevcuttur. Bireylerin dişlerinin ve diş etlerinin estetik görünümü aynı zamanda sağlıklı bir ağız yapısına, diş ve diş etine sahip olduğunu da gösterir. Sağlığını yitirmiş bir ağız yapısı, estetik açıdan güzel bir görünüm sergilemede yetersiz kalır. Bu noktada beyaz estetik ve pembe estetik tedavi yöntemleri devreye girer. Beyaz estetik dişlere yönelik yapılan tüm gülüş estetiği ve gülüş tasarımı tedavi yöntemlerinin genel adıdır” değerlendirmesinde bulundu.

  Diş implantları gerçek dişlere benziyor mu?

  Profesör Ünal: Daha kötü varyantların çıkmasından endişe ediyoruz

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ