11.3 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 8, 2022

  Eczaneler için Latince bilen arama motoru 

  "Bunu mu demek istediniz?" önerisini yapay zekayla birleştiren, eczanelere özel pazar yeri hizmeti sunan Novadan, aranan ürünün ismi yanlış yazılsa bile doğru ürünü bulacak şekilde geliştirdiği çözümü eczacılarla buluşturdu.

  Eczanelere özel, pazar yeri hizmeti sağlayan Novadan, eczacıların daha doğru ve hızlı ürün bulmalarını kolaylaştıran arama motoru teknolojisi geliştirdi. Yapay zeka ile “Bunu mu demek istediniz?” önerisini birleştiren Novadan, aranan ürünün ismi yanlış yazılsa dahi doğru ürünü bulacak şekilde geliştirdiği çözümü eczacılarla bir araya getirdi.

  Eczanelerinin sağlık ürünü gereksinimlerini hızlı şekilde tedarik eden pazar yeri Novadan, eczacıların işlerini teknolojik yeniliklerle kolaylaştırıyor. Novadan’ın internet sitesi içinde yer alan arama motorunu yapay zeka teknolojisi ile destekleyen çözüm, aranan ürünün ismi yanlış yazılsa dahi doğru ürünün bulunmasını mümkün kılıyor.

  İnsan hatasını düzelten yapay zeka

  Çözüm, sağlık ürünlerinin Latince isimlerinin eksik veya yanlış yazılması halinde bile doğrusunu öneriyor. Aynı zamanda telaffuz yanlışlarını da gidererek istenilen ürünlere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Eczacıların iş süreçlerine hızlandırarak verimliliğin artırmasına katkı yapan platform, kullandığı yapay zeka teknolojisi sayesinde eczacıların ihtiyaç duyduğu ürünü bulunamaması problemini ortadan kaldırıyor.

  Novadan’ın Kurucu Ortaklarından Haki Poyraz

  Yerli ve milli girişim

  Faaliyete başlamasından dört ay sonra, 2 milyon Türk lirası yatırım alarak 10 milyon Türk lirası değeree ulaşan Novadan’ın Kurucu Ortaklarından Haki Poyraz, konuya dair yaptığı açıklamasında eczacılara iş süreçlerinde zaman ve hız kazandıran Novadan olarak, eczacıların aradıkları sağlık ürünlerine kolay ulaşmayı mümkün kılmayı amaçladıkladıklarını ifade etti.

  “Eczacılar ve eczane çalışanları için geliştirdiğimiz arama motoru modülü ile bulunamayan ürün kalmayacak, eczacılar zamandan kazanacak.” diyen Poyraz gerçekleştirdikleri yapay zeka yatırımı ile eczacıların iş süreçlerinde verimlilik kazandırırken sağlık sektörünün gelişimini de desteklediklerini kaydetti.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ