14.5 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 4, 2021

  Diş sağlığı ruh sağlığını da etkiliyor!

  Romendo Kurucusu Ossama Çetinkaya, ağız ve diş sağlığının özgüven eksikliğini de beraberinde getirerek ruh sağlığını etkilediğini belirtti.

  ABD’de yapıla bir araştırmaya göre, her beş kişiden biri ruh sağlığının orta veya kötü durumda olduğunu söylüyor. Bu kişilerin yüzde 34’ünün diş ağrısı, yüzde 30’unun şişmiş veya kanayan diş etleri ve yüzde 25’inin çiğneme veya yutma sırasında ağrı ve ağız kuruluğundan şikayetçi olduğu görülüyor. Ro-mendo’nun kurucusu Ossama Çetinkaya ağız ve diş sağlığının önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Çetinkaya, “Ağız ve dişler, sadece beslenmenin değil iletişimin de başlangıç noktası. Ne var ki yetersiz bakım, sararmış dişler veya kötü kokan bir nefes gibi kişilerin özgüvenini düşüren sonuçlar doğurabiliyor. Bu da sosyal hayata karışmaktan çekinmeye ve içe kapanmaya neden oluyor” açıklamasını yaptı.

  ”ZORUNLU HALLER DIŞINDA DİŞ HEKİMİNE GİDİLMİYOR”

  Pandemiden dolayı diş hekimi ziyaretlerinin ciddi oranda azaldığına dikkat çeken Çetinkaya şunları söyledi: “Araştırmalar, ruh sağlığını kötü olarak tanımlayan kişilerin yüzde 47’sinin diş hekimi ziyaretlerinde gergin olduğunu gösteriyor. Salgın sürecindeki bulaş riskinin de kaygıları tetiklediğini söylemek mümkün elbette. Romendo olarak gözlemlediğimiz ise zorunlu haller dışında diş hekimine görünmemek için evde ağız ve diş bakımını mümkün olan en profesyonel şekilde yapma çabasının arttığı. Nitekim ağız ve diş bakımı kategorisindeki kozmetik ürünlerin kullanımı da giderek yaygınlaşıyor.”

  ”HEM DİŞ TABAKANIZIN TEMİZLENMESİNİ HEM DE BEYMBEYAZ DİŞLERE SAHİP OLMANIZ SAĞLIYOR”

  Romendo olarak ağız ve diş bakımında 100 farklı ürünün bulunduğunun altını çizen OAssama Çetinkaya, “Sunduğumuz doğal içerikli ürünle sararmış diş tabakasının temizlemesine ve daha beyaz dişlere kavuşulmasına yardımcı oluyoruz. Aktif karbon tozu ile yalnızca dişlerin değil diş etlerinin de temizlenmesini kolaylaştırıyor, içeriğindeki mentol sayesinde ağız kokusunun giderilmesine de katkı sunuyoruz. Böylece profesyonel ağız ve diş bakımı rutinlerinin evde kolayca yapılabilmesine olanak tanıyoruz. Danimarka’da doğan ve 2020 yılında Türkiye pazarına girmeye karar veren bir marka olarak bugün geldiğimiz noktada Romendo’nun Türkiye’deki çeşitli zincir mağazalarda raflara girmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda yakın dönemde AVM’lerde stantlar açmayı da planlıyoruz. Ürünlerimizin başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yurt dışına satışlarını artırmaya yönelik planlarımız için de önemli adımlar atmaya devam ediyoruz” dedi.

  DSÖ’den endişelendiren uyarı: Dünya 3. dalganın kapısında

  Hamilikte ilk 3 ay diş tedavisine dikkat!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ