2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  ”Burun estetiği maske takmaya engel değil”

  Pandemi nedeniyle eestetiğe olan ilginin arttığını belirten Doç. Dr. İlker Koçak, burun estetiğinin maske takmaya engel teşkil etmediğini söyledi.

  Koronavirüs döneminin fırsat bilenler burun estetiğine yöneldi. KBB ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İlker Koçak, ”gerek sokağa çıkma kısıtlamaları ve gerekse evden çalışma imkanı nedeniyle bu dönemde burun ameliyatlarına talep arttı. Hastalar ameliyat sonrası evde daha uzun iyileşme süresi geçirebiliyorlar” dedi.

  ”MASKENİN BURUNA BASKI UYGULAMAMASI GEREKİYOR”

  Burun ameliyatı sonrası maske kullanımına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koçak şunları söyledi: ”Pandemi şartlarında artık toplum içine girebilmek için maske kullanımı gereklilik haline geldi. Piyasada pek çok maske çeşidi olduğunu görüyorsunuz. Burada önemli olan burun estetiği sonrası maskenin buruna ve özellikle burun ucuna baskı uygulamaması gerekir. Bu nedenle burun estetiği sonrası üst tarafında metali olan cerrahi maske kullanımı daha uygundur. Maskenin metaline, yüzümüze takmadan önce burnumuza temas etmeyecek şekilde uygun şekli vermeli, böylece burun ucuna baskı yapmamalıyız. Yine buruna baskı yapmayacak şekilde N95 ve N99 maskeler de ameliyat sonrası kullanılabilir”

  ”KORONAVİRÜS TESTİ YAPTIRMAKTA BİR SAKINCA YOK”

  Diğer yandan Doç. Dr. Koçak burun estetiğinin koronavirüs testi yaptırmaya engel olmadığını belirtti.

  Burun estetiği ile ilgili merak edilenler

  Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında bunlara dikkat!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ