2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Burun estetiği ile ilgili merak edilenler

  Burundaki şekil bozukluklarıyla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Murat Sertan Şahin, hastanın istek ve beklentilerinin iyi bir şekilde anlaşılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

  Burun estetiğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Medicana Kadıköy Hastanesi hekimlerinden Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Sertan Şahin, “Hastalar, rinoplasti operasyonuna karar vermeden önce ameliyat olmak isteme nedenleri ve operasyondan beklentileri konusunda hekimiyle detaylı olarak görüşmelidir. Bu doğrultuda fikir birliğine varıldıktan sonra öncelikle burun fonksiyonlarını olumsuz etkileyen yapısal sorunlar varsa bunların giderileceği şekilde istenen burun şeklinin planı yapılmalıdır. Alanında uzman, tecrübeli bir hekim tarafından hastayla iyi bir iletişim kurularak gerçekleştirilen operasyonlarda hastanın istekleri doğrultusunda en iyi burun yapısının oluşturulması mümkündür” ifadelerini kullandı.

  burun estetiği

  ”YENİLİKÇİ UYGULAMALARLA İSTENMEYEN SONUÇLARIN GÖRÜLME İHTİMALİ AZALDI”

  Yenilikçi uygulamalarla istenmeyen sonucların görülme olasılığının minimuma indiğini belirten Doç. Dr. Şahin, ”Bu konuda hekimin bilgi birikimi de büyük bir öneme sahiptir. Operasyon öncesinde yapılan planlamalara göre büyük farklılıkların söz konusu olma ihtimali çok düşüktür. Hastaların az bir kısmında ise ameliyat sonrası istenmeyen durumlara karşılık düzeltme (revizyon) uygulamalarına başvurulabiliyor. Operasyon planlanırken hastanın beklentisi, sağlık sınırları içerisinde burnun mevcut halinden daha iyi bir görünüme kavuşması olmalıdır. Bu çerçeve içerisinde planlanan değişikliklerin hekimle iyi bir şekilde istişare edilmesi, istenmeyen sonuçların önüne geçecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

  ”BURUNDAKİ KALICI ŞEKLİN GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN 1 YIL GEREKLİDİR”

  Hastaların istekleri doğrultusunda, sağlıklı bir burun şekli planlayarak, hasta memnuniyetinin üst düzeyde tutulduğunu belirten Şahin, konuşmasını şu şekilde noktaladı: ”Operasyon sonrasında ise iyileşme süreci beklenmeden sonucun hemen değerlendirilmesi doğru değil. Ameliyattan kaynaklı oluşan şişlik ve ödemin ortadan kalkması 3 ay, burundaki kalıcı şeklin görülebilmesi için ise yaklaşık bir yıllık süreç gereklidir. Bu nedenle operasyon sonrası değerlendirmeler yapılırken iyileşme süreci de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası süreçte bandajların çıkarılması, burnun korunması ve önerilen ilaçların kullanımı gibi konulara da hassasiyet gösterildiğinde en sağlıklı sonuç elde edilerek hem yüz tipine uygun hem de sağlıklı bir burun elde edilebilir”

  Daha estetik bir buruna sahip olmanız mümkün

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ