2.6 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023

  Aşı karşıtı kadın hastanelik oldu

  Tüm dünyada aşı seferberliği devam ederken aşı karşıtı spekülasyonlardan etkilenen kişiler aşı olmuyor. Son olarak Avustralya'da bir kadın aşı karşıtı görüşlere inanıp aşı olmadığı için hastanelik oldu.

  Sydney’de yaşayan iki çocuk annesi olan Lorraine isimli bir kadın internet üzerinden okuduğu bilgilere inanarak aşı olmayı reddetti. Fakat genç kadın geçen hafta corona virüsüne yakalandı. Hastaneye kaldırılan ve virüsün ciğerlerini etkilemesi sebebiyle zor günler yaşayan Lorraine, Facebook üzerindeki aşı karşıtlarına ateş püskürdü.

  Genç kadın, Facebook’taki bilgilere inanarak aşı olmadığını ve Covid-19’u önemsemediğini söyledi.

  Eşinin tek doz aşı olduğunu ve bu sebeple hastalığı hafif atlattığını söyleyen Lorraine, oksijen tüpüyle çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve corona virüsü yalanlarına kimsenin inanmaması gerektiğini söyledi. Lorraine, “Delta varyantının bir yalan olduğunu ve abartıldığını söyleyen çok sayıda Facebook paylaşımı gördüm. Bu yüzden şu an hastanedeyim. İnsanlık için umudumu yitirmeye başladım. İnsanların yanlış bilgi yayarak insanların acı çekmesi ve ölmesine izin vermesi beni yıktı” ifadesini kullandı.

  Koronavirüse yakalanan aşılı kişiler nasıl hareket etmeli?

  Aşı karşıtı radyocu koronavirüsten öldü

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ