28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Sadece 2 malzeme ile cildinizi arındırabilirsiniz!

  Cilt bakımı yapmak istiyor ancak hem kolay hem de etkili bir çözüm arıyorsanız, Dr. Sevgi Ekiyor’un sadece 2 malzemeyle hazırlanan peeling önerisini denemelisiniz…

  Cilt bakımı, özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte önemini daha da artırırken, kişinin kendi cilt tipini tanıması bakım yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Cilt bakım alışkanlığı, kişinin kendi cilt tipine uygun sıklıklarla yapılmakla birlikte, uzmanlar haftada en az bir defa peeling yaparak ölü cilt hücrelerinden kurtulunması önerisinde bulunuyor.

  Dr. Sevgi Ekiyor da hem peelig hakkında düşüncelerini hem de hemen herkesin evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceği bir peelig tarifi paylaştı…

  Cilt bakımı için kozmetik ürünler, evde yapabileceğimiz uygulamalar veya profesyonel işlemler gibi birçok farklı öneri olduğunu belirten Ekiyor, doğru seçilen işlemlerin cildimize farklı faydaları olduğunu ifade etti.

  Daha güzel bir cilde sahip olmak için ona özen göstermemizin çok mühüm olduğuna dikkat çeken Ekiyor, önereceği bu peeling tarifi ile istenilen temizlik ve parlaklığa kavuşmanın mümkün olduğunu dile getirdi.

  Sadece 2 malzeme ile cildinizi arındırabilirsiniz!
  Sadece 2 malzeme ile cildinizi arındırabilirsiniz!

  2 malzemeli peeling tarifi

  – 1,5 yemek kaşığı soda

  – 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

  Kahve telvesi, cildi üzerinde biriken ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasını önleyeceği için sivilce ve siyah nokta oluşumuna da engel olur.

  Peeling için gerekli olan bir diğer malzeme olan soda ise antioksidan özelliği ile cildin temizlenmesinde önemli rol oynar. Bu yüzden sodayı tek başına tonik olarak da kullanabilirsiniz.

  Türk kahvesi ve sodayı bir kabın içerisine aldıktan sonra iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, yumuşak masaj hareketleri ile yüzünüze yedirin. Bu işlemi birkaç dakika uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildinizi temizledikten sonran nemlendirmeyi asla unutmayın.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ