2.6 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023

  Yeniden gündeme geldi! Koronavirüs Çin’den mi yayıldı?

  ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri, koronavirüsün Çin'deki viroloji laboratuvarından sızdırıldığını öne sürdü.

  2 yıldır hayatımızı alt üst eden koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ederken tartışmalar da bitmiyor.

  Koronavirüsün nasıl yayıldığına dair soru işaretleri devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün geçtiğimiz aylarda Wuhan’da yaptığı çalışmalardan kesin sonuçlar elde edilemezken, salgında en çok can kaybının yaşandığı ABD’den dikkat çekici bir iddia geldi.

  Sözcü.com.tr’de yayınlanan habere göre, ABD’de Kongre’nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri, koronavirs araştırmasının sonuçlarının detaylarını paylaştı. Koronavirüsn nereden yayıldığı tekrar gündeme geldi.

  The Times’ın haberine göre Covid-19’un, Çin’in resmi olarak bildirdiği vakalardan aylar önce Ağustos-Eylül 2019’da Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından yayıldığı iddia edildi. Bununla ilgili kanıtlar bulunduğu belirtilen soruşturmada, sızıntının tüm zamanların en büyük üstünü örtmesiyle kapatılmaya çalışıldığı öne sürüldü.

  Dikkat! Koronavirüs geçirenlerin yüzde 40’ında görüldü

  GECE YARISI VERİTABANI SİLİNDİ

  Virüsün 2019 yılında Ağustos ayı sonu ya da Eylül ayı başında sızdığına inandıklarını belirten Dış İlişkiler Komitesi’ndeki en üst düzey Cumhuriyetçi isim olan Michael McCaul, ”Ne olduğunu fark ettiklerinde Çin Komunist Partisi yetkilileri ve laboratuvardaki bilim insanları sızıntının üstünü kapatmaya başladı. Gece yarısı virüsle ilgili veritabanını silmek ve güvenlik gerekçesiyle ek 1 milyon dolar istemek de buna dahil” dedi.

  Dikkat! Koronavirüs geçirenlerin yüzde 40’ında görüldü

  ÇİN YÖNETİMİ İDDİALARI REDDETMİŞTİ

  Laboratuvarın Temmuz 2019’da tehlikeli atık arıtma sisteminin bakım ve onarımı için 1.5 milyon dolar talep ettiğini savunan McCaul, iki yıldan daha az süre önce kullanılan bir sistem için bu durumun sıra dışı olduğunu söyledi.

  ABD’nin bu soruşturmasına karşın Çinîn ne yanıt vereceği merak edilirken, Pekin yönetimi virüsün kazayla laboratuvardan yayıldığı iddialarını geçmişte pek çok kez reddetti.

  Uzmanlardan koronavirüs sonrası için korkutan uyarı!

  Türk bilim insanları geliştirdi! Koronavirüsü saniyeler içinde tespit ediyor!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ