11 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  Vuhan’da yaşayanların tamamına koronavirüs testi yapıldı

  Koronavirüs salgınının sıfır noktası olarak anılan Wuhan'da yaşayanların çok büyük bir çoğunluğuna koronavirüs testi uygulandı.

  Xinhua’daki habere göre, Vuhan’da özellikle son son dönemde ciddi oranda artan vakalar sebebiyle 11,3 milyon nüfuslu kentte yaşayan birçok kişiye koronavirüs testi yapıldı.

  Wuhan Belediye Hükümeti Genel Sekreter Yardımcısı Li Tao, yaptığı açıklamada 6 yaş altı çocuklar ve yaz tatili için kent dışında olan üniversite öğrencilerine test yapılmadığını söyledi.

  Yetkililer, Wuhan’da yapılan testler sırasında 9 yeni vakaya rastlandığını ve bu kişilerin hastaneye kaldırıldığını belirtti.

  Vakaların artmasyıal birlikte salgına karşı önlemleri artıran kent yetkilileri 3 Ağustos’ta il genelinde test yapma kararı almıştı.

  DSÖ’den korkutan uyarı: Doğu Akdeniz ülkelerinde vakalar arttı

  DENETİMLER ARTIRILDI

  Öte yandan tüm eğitim kurumlarında koronavirüs denetimlerinin artırıldığı ifade ediliyor.

  Metroda maske takma, ateş ölçme ve sağlık takip kodlarını kontrol etme zorunluluğu da dahil olmak üzere Covid-19’a karşı önlemler artırılmıştı

  Dikkat! Koronavirüs geçirenlerin yüzde 40’ında görüldü

  SON 24 SAATTE 96 YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ

  Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülke genelinde son 24 saatte 81’i yerel kaynaklı 96 Covid-19 vakası tespit edildiğini belirtti.

  Ülkede salgının ortaya çıkmasından bu yana 93 bin 701 vakaya rastlanırken virüs nedeniyle 4 bin 636 kişi hayatını kaybetti.

  Wuhan’da 14 Mayıs-1 Haziran 2020 arasında 9 milyon 890 bin kişiye test uygulandığı bildirilmişti.

  Çift doz aşı olanlara kritik ‘Delta’ uyarısı!

  Çin’de bilinmeyen 28 farklı virüs örneği tespit edildi

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ