14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  27 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu: Vaka sayılarında korkutan artış sürüyor!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre son 24 saatte tam 19 bin 708 vaka tespit edilirken 51 kişi de hayatını kaybetti.

  YENİ VAKA SAYISI 20 BİNE DAYANDI

  Son 24 saatte 19 bin 761 yeni vaka tespit edilirken 7 bin 108 kişi de sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA UYARDI

  Güncel verilerle ilgili değerlendirmesini sosyal medya hesabından yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgının kontrol altında tutulmasını tedirgin edici seviyede vaka sayılarına ulaştık. Bunu durduracak olan göstereceğimiz iradedir. Tedbirlere uyup aşınızı olun” ifadeleriyle vatandaşları uyardı.

  “ORTALAMA BİR HAFTA SONRA SONUÇ ALMAYA BAŞLARIZ”

  Günlük vaka sayısının 20 bine yaklaştığını söyleyen Bakan Koca, “Salgınla mücadelenin kurallarına uyarsak ortalama bir hafta sonra sonuç almaya başlar, aşımızı yaptırırsak salgına son vermek için harekete geçmiş oluruz. İlk doz aşılar gibi, zamanı gelmiş ikinci ve üçüncü doz aşılar da son derece önemli” ifadelerini kullandı.

  27 Temmuz Salı gününün corona virüsü verileri.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, ülkedeki aşılamada gelinen son duruma dair bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 64.38, ikinci doz ortalaması yüzde 39.45, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 68 milyon 681 bin 744 oldu.

  İLK SIRADA MUĞLA VAR

  Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 86 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ takip etti.

  EN DÜŞÜK AŞILAMA BİTLİS VE ŞANLIURFA

  Bakanlığın tablosuna göre, yüzde 37,5 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis ve Şanlıurfa’nın ardından sırasıyla Mardin, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

  DÜN 16 BİN 809 VAKA TESPİT EDİLMİŞTİ

  Bakanlığın 26 Temmuz verilerine göre, 16 bin 809 vaka tespit edilirken, 63 kişi hayatını kaybetmişti. Dün, 224 bin 198 test yapılmış ve 5 bin 585 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ