23 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

  Uludağ’da ‘koronavirüs’ partileri!

  Koronavirüs tedbirleri ve kısıtlamaları sürürken, Uludağ hafta sonu tatilcilerle doldu. Tüm uyarılara rağmen yine maske ve mesafe yoktu

  Koronavirüs önlemleri çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları devam ederken Uludağ’da hafta sonu tatilcilerle doldu.

  Uludağ, önceki hafta sonu tatilcilerle dolarken, maske ve sosyal mesafeyi gözetmeden yapılan birçok yerdeki eğlence partileri tepkiye neden oldu.

  Kış turizminin önde gelen merkezlerinden Uludağ’da, önceki hafta sonu otellerdeki doluluk oranı %100’e ulaştı. Hava sıcaklığının eksi 1 derece olduğu bölge, sokağa çıkma yasaklarından muaf tutuldu. Gündüz, karların keyfini çıkaran vatandaşlar pistlerde yoğunluk oluştururken akşam ise tepki çeken görüntüler meydana geldi.

  Farklı otellerde bir araya gelen insanlar, Covid-19 vakalarına ve önlemleri umursamadan gönüllerince eğlendi. Maske ve sosyal mesafe kuralları yok sayılırken birçok noktada müzikle beraber verilen alkollü partilerde, eğlence geç saatlere kadar devam etti. Birçok kişinin, yakın mesafede dans ettiği dakikalar kayıt altına alınırken partilerdeki kalabalıklar da dikkat çekti.

  Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcıları Covid-19 vakalarını işaret ederek insanların önlemlere uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

  Önceki hafta Uludağ’da bir otelde konaklayan 10 kişilik grubun müzik eşliğinde terasta, maske ve sosyal mesafe kuralına uymadan eğlenmelerinin ardından eğlenen gruba ve otel işletmecisine sosyal mesafeye uymamak ve maske takmamaktan toplam 76 bin 380 lira para cezası uygulanmıştı.

   

  Pandemide kayak tatili iyi fikir mi?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ