19.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021

  Sağlık Bakanı Koca Aşıda 40 yaş ve 18 yaş üstü için tarih verdi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Bölge Değerlendirme Toplantısı için gittiği Edirne’de aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Sputnik aşısının bu ay içinde geldiğini, Sinovac aşısının tedarikinde ise olumlu gelişmeler olduğunu belirten Bakan Koca, “Haziran itibarıyla 40 yaş üstünü, 3-4 ay içinde de 18 yaş üstünü aşılayacağız” dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bölge Değerlendirme Toplantısı için Edirne’deydi. Bakan Koca toplantı sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye’de uygulanan aşı çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

  40 yaş ve 18 yaş üstü ne zaman aşılanacak?

  Aşı programının hızlandırılacağını belirten Koça, “Sinovac aşısı sevk edilmeye devam edecek. Sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler var. Haziran itibarıyla 40 yaş üstünü, 3-4 ay içinde de 18 yaş üstünü aşılayacağız” dedi.

  50 milyon doz Sputnik V

  50 milyon doz Rus Sputnik V aşısının 6 ay içerisinde geleceğini kaydeden Sağlık Bakanı Koca, ilk sevkiyatın bu ay içerisinde yapılacağını kaydetti.

  Bakan Koca toplantı nedeniyle bulunduğu şehirde Edirne’de  Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları da ziyaret etti. Hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti. (Kaynak NTV)

  Koronavirüs geçirip, aşı olanlarda antikor seviyesi 3 kat arttı

  Biontech Covid-19 aşısı hangi hastanelerde yapılıyor?

  Kimler Biontech aşısı olamayacak? Sağlık Bakanlığı kılavuz yayınladı

  Covid-19 aşısının yan etkileri neler? Aşıdan önce-sonra ağrı kesici kullanılmalı mı?

  Biontech Covid-19 aşısı hangi hastanelerde yapılıyor?

  Covid-19 aşısı sonrasında yapılması gerekenler

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ