26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Öğretmenlerin aşı olacağı tarih belli oldu

  Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmenlerin ne zaman aşı olacağını açıkladı.

  Öğretmenlerin aşı olacağı tarih

  Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmenlerin ne zaman aşı olacağını açıkladı.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat Pazartesi yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

  Öğretmenler, Covid-19 aşısının uygulama sıralamasında öncelikli gruba alındı.

  Öğretmenler ne zaman aşı olacak?

  Süreci hızlandırmak için yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlere şubat ayı içerisinde aşı uygulaması başlayacak.

  Online eğitime geçildiği tarihten itibaren olağanüstü bir performans sergilediklerini aktaran Selçuk, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına teşekkür etti.

  Kabine Toplantısının ardından 15 Şubat’tan itibaren ikinci yarı yıla başlanılacağına hatırlatan Selçuk, köylerde salgının hiç olmadığını ya da az görüldüğünü vurguladı. Selçuk, bu nedenle köy okullarındaki tüm kademelerde yüz yüze eğitimin tam zamanlı olarak açılacağını söyledi.

  Ancak salgının seyrine göre il hıfzıssıhha kurullarınca bazı köylerde uzaktan eğitimin devam edebileceğini ifade eden Selçuk, çocukların daha fazla gecikmemesi gerektiğini anlattı. 15 Şubat’ta anasınıfıların tam zamanlı açılacağını belirten Selçuk, 1 Mart itibarıyla da ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde eğitimin başlayacağını duyurdu.

  İlkokullarda seyretilmiş eğitime geçileceğini aktaran Selçuk, çocukların haftanın 2 günü okula gideceğini bildirdi. Yine özel gereksinimli öğrenciler için de okullar aynı tarihte eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart’ta 8 ve 12. sınıf öğrenciler için okullar açılacak.

  Böylece sınava hazırlanan öğrenciler öğretmenleriyle birebir çalışabilecek. Destekleme Yetiştirme Kurslarına giden öğrenciler, sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde özel izinli sayılacak.

  Bakan Selçuk, sözlerinin sonunda okullarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat edileceğini belirtti. Velilerin bu konuda rahat olmasını isteyen Selçuk, çocukların kendilerine emanet olduğunu söyledi.

  Bilim Kurulu üyesi Azap: Toplumun yüzde 90’ını aşılamak lazım

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ