26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  MSD Türkiye’den yeni bilimsel iş birliği hamlesi

  130 yıldan fazla süredir insan yaşamını iyileştirmek amacıyla dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaç ve aşılar geliştiren MSD, farklı üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi.

  MSD Türkiye

  MSD Türkiye, Hacettepe Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdi başarılı iş birliklerinden sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile diyabet, onkoloji ve aşı alanları öncelikli olmak üzere, klinik araştırmalar alanında bilimsel iş birliği için bir araya geldi.

  MSD Türkiye; MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, MSD Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırmalar Direktörü Betül Erdoğan’ın katıldığı toplantıda, klinik araştırmalar alanında yürütülecek çalışmalarda İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile bilimsel bir işbirliğini imzaladı.

  Öncelikli alan diyabet, onkoloji ve aşı

  MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile; diyabet, onkoloji ve aşı alanları öncelikli olmak üzere yürütülecek klinik çalışmalarda bilimsel iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

  Güllüoğlu, klinik araştırmalar alanında gerçekleştirecekleri bu projede en büyük hedeflerinin arasında hastaların ve hekimlerin yenilikçi tedavilere ve aşılara erken erişimini sağlama; aynı zamanda ilaç ve aşı geliştirmenin artmasıyla Türkiye’nin ilaç keşfi için gereken araştırma ve geliştirme yapısını güçlendirmeye yönelik rekabetçiliğin artmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

  MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, MSD olarak, Türkiye’de klinik çalışmaların doğru zemine oturtulabilmesine destek olmak için her türlü katkıyı vermeye, tüm bilgi ve tecrübemizi aktarmaya hazır olduklarının altını çizdi.

  “Toplumumuzun daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yenilikçi tedavilere daha erken ulaşabilmesi adına gerçekleştireceğimiz bu yeni iş birliğimizin sonuçlarını en kısa sürede almaya başlayacağımıza inancım tam.” dedi.

  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, her iki güzide kurumun da klinik araştırmalar konusunda önemli başarıları bulunduğunu belirtti. Ayrıca, başlattıkları bu yeni iş birliğinin, ülkemiz sağlık camiasına yeni ufuklar açacağını ifade etti.

  Türkiye öncü rol oynayabilecek bir potansiyele sahip

  Çelik, Türkiye’nin klinik araştırmalara daha çok katkı yapabilecek, yatırım çekebilecek ve yenilikçi tedavileri insanlara ulaştırırken öncü rol oynayabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyele katkı oluşturmak en büyük arzuları olduğunu belirtti.

  MSD Türkiye, Ortadoğu ve Mısır Klinik Araştırmalar Direktörü Betül Erdoğan, gerçekleştirilen bu bilimsel iş birliği ile Türkiye’nin yeni ilaç ve aşı geliştirilmesine katkısının artmasını, artan klinik araştırma katılımı ile yüksek sayıda gönüllünün tedaviye ve aşılara erken erişiminin sağlanmasını ve yüksek kalitede verinin üretilmesini hedeflediklerini söyledi.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ