23 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

  Koronavirüs geçirenlerde panik yaratan hasarlar!

  Koronavirüsü atlatmalarının üzerinden aylar geçmesine rağmen birçok kişide endişe veren yeni semptomlar görüldü

  Covid hasarı…

  Koronavirüsü atlatan hastalarda, iyileşmenin üzerinden aylar geçmesine rağmen endişe veren yeni semptomlar görüldü. Virüsün yaptığı hasarın uzun vadeye yayılabilen etkileri belirsiz Hastaların anlattığı yan etkiler ise duyanları ise korkutuyor.

  Hastalığı geçirenlerde yeni semptomlar

  Bilim insanlarının en sık gündeme getirdiği konu olan, koronavirüs geçirilmesinin ardından uzun vadede ortaya çıkabilecek hasar durumu, son olarak İngiltere’de gündeme geldi. Koronavirüsü atlatmalarının üzerinden aylar geçmesine rağmen birçok kişide, endişe veren  semptomlar görüldü.

  İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre hastanın koronavirüs pozitif çıkmasıyla yaşadığı baş ağrısı, yorgunluk, göğüs ağrısı, nefes darlığı, boğaz ağrısı gibi orta dereceli semptomlar, hastalığın atlatılmasının ardından çok daha ciddi sonuçları beraberinde getirdi.

  Kekeleme, bilinç kararması, felç

  Daily Mail’in gündeme getirdiği raporlama sonuçlarına göre İngiltere genelinde onlarca hasta, iyileşmelerinden aylar sonra çok ciddi durumlarla hastanelere koştu. Aralarında kekeleme, bilinç kararması, psikoz, konuşma güçlüğü, felç gibi birçok ciddi semptomlarla hastanelere başvuran onlarca kişi, koronavirüsün yaratabileceği ağır hastalıklara dair duyulan endişeyi kuvvetlendirdi.

  Sağlık uzmanları, virüsün beyne saldırma ihtimalini aylardır tartışırken, bu semptomların çöken bağışıklık sistemi nedeniyle görülmüş olabileceği de ihtimaller arasında.

  Koronavirüs aşısında müthiş haber!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ