2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Fauci: Öğretmenlere zorunlu aşı yapılmasını istedi

  ABD Başkanı Joe Biden'in sağlık danışmanı Dr. Anrhony Fauci, okullar açılmadan öğretmenlere aşı zorunlulu olması gerektiğini söyledi.

  MSNBC televizyonuna değerlendirmelerde bulunan Fauci, 615 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini ve durumun ciddi olduğunu belirtti.

  Aşı zorunluluğu konusundaki yasal düzenlemelerin federal devlet değil, eyalet ve yerel yönetimler tarafından yapılacağını söyleyen Fauci, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin Covid-19 aşılarına “çok yakında” tam onay vermesinin ardından, yerel yönetimlerin aşı zorunluluklarının yaygınlaşacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

  ÇOCUKLARDA KORONAVİRÜS VAKALARI ARTIYOR

  ABD’de son bir haftada 94 bin çocuğun koronavirüse yakalandığı bildirilirken bu rakamın geçen haftaya göre yüzde 34 arttığı belirtiliyor.

  Amerikan Pediatri Akademisi ise geçtiğimiz hafta ABD’deki yeni vakaların yüzde 15’ini çocukların oluşturduğunu açıkladı.

  Uzmanlar, çocukların Covid-19’u en hafif atlatan yaş grubu olduğunu belirtiyor. ABD’nin 43 eyaletinde pandemi nedeniyle hayatını kaybeden çocukların oranı yüzde 0 ila 0,26 arasında.

  Aşı olmayanlar ikinci kez koronavirüse yakalanabiliyor

  Vuhan’da yaşayanların tamamına koronavirüs testi yapıldı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ