2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Dünyada koronavirüs vakaları hızla artıyor! ABD, Avustralya ve Tayland’da rekor vaka artışı…

  Tüm dünyada aşı seferberliği tüm hızıyla devam ederken, yine de vakalar hızla artmaya devam ediyor. Son olarak ABD, Avustralya ve Tayland'da vaka sayısı rekor seviyeye çıktı.

  Delta varyantı Floriada eyaleti başta olmak üzere, birçok eyalette etkili oluyor. ABD’deki günlük koronavirüs vaka sayısı 100.000’i aşarak son 6 ayın en rekor seviyesine yükseldi.

  Beyaz Saray koronavirüs koordinatörü Jeff Zients, ”Florida, Texas, Missouri, Arkansas, Louisiana, Alabama ve Mississippi geçen hafta ülkedeki yeni corona virüsü vakalarının ve hastaneye kaldırılma sayısının yarısını oluşturuyor” dedi.

  Koronavirüs

  ”VAKALAR 200 BİNİ BULABİLİR”

  ABD’nin bulaşıcı hastalıklar konusundaki en yetkili uzmanı Dr. Anthony Fauci dünkü açıklamasında ABD hükümetinin bağışıklık sistemi risk altındaki ABD’lilere yeni takviye aşı dozu sağlayacağını duyurdu. Fauci, son yaptığı açıklamada vaka sayılarının yeni varyantlarla birlikte 200 bini bulabileceğini söyledi.

  Dünya Sağlık Örgütü üçüncü doz aşı takviyesi dozuna karşı olsa da ABD, Almanya, Fransa ve İsrail yakın zamanda üçüncü takviye dozunu risk altındaki kişilere yapacaklarını açıkladı.

  31 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu: Vaka sayısı 6 bin 493
  31 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu: Vaka sayısı 6 bin 493

  AVUSTRALYA’DA KISITLAMAYA RAĞMEN ARTIŞ SÜRÜYOR

  Avustralya hükümet yetkilileri ise, kısıtlamalara rağmen ülkenin en büyük kenti Sydney’deki vaka artışının rekor seviyeye ulaştığını bildirdi.

  Sydney’deki günlük vaka sayısı önceki günkü 259’dan 279’a çıkarken, New South Wales eyaletindeki toplam vaka sayısı rekor seviye olan 262’den 291’e yükseldi. Yükselişler kısıtlamaların artırılmasına rağmen yaşandı.

  New South Wales eyaleti Valisi Gladys Berejiklian, Son birkaç günlük trend ve işlerin nereye doğru gittiğini baz alarak, gelecek birkaç günde daha yüksek sayıda vaka olmasını beklediklerini ve herkesin buna hazırlıklı olmasını istediklerini belirtti.

  Öte yandan Tayland’daki bugünkü günlük vaka sayısı rekor seviye olan 21.379’a, vefat sayısı rekor seviye 191’e çıktı.

  Delta varyantına yakalanan ünlü sunucu: Aşı yaptırmasaydım hastanelerde olurdum

  Çift doz aşı olanlara kritik ‘Delta’ uyarısı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ