11.3 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 8, 2022

  Bilinen en güçlü doğal antibiyotik

  Pandemide bağışıklığı destekleyen ürünlere talep arttı. Bunlardan biri de bilinen en güçlü doğal antibiyotik olan Udi Hindi

  Udi Hindi…

  Koronavirüsün hızla yayıldığı bu günlerde temizlik, maske, mesafe kadar önemli faktörlerden birinin de bağışıklık sisteminin korunması olduğu biliniyor. Covid 19 pandemisi  bağışıklık sistemini güçlendiren doğal desteklere olan ilgiyi hayli arttırdı. Yükselen vaka sayıları insanların vitamin ve mineral takviyelerine, doğal ilaçlara olan talebini  adeta patlattı.

  Bu ürünlerden biri de Udi Hindi..  Faydaları saymakla bitmiyor. Geleneksel tıpta yüzyıllardır kullanılan ve bağışıklık sistemini destekleyen Udi Hindi, mikropların vücuttan atılmasını sağlayan özelliğiyle de dikkat çekiyor. Peki Udi Hindi bitkisinin faydaları neler? Udi Hindi’nin fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

  Bilinen en güçlü doğal antibiyotik.  Bağışıklık sistemini güçlendiren Udi Hindi vücuttan mikropların atılmasını sağlayan özelliğiyle de dikkat çekiyor. Udi Hindi’nin kilogramı 250 liradan satılıyor.

  Doğu Asya topraklarında yetişen, odunsu bir yapıya sahip olan Udi Hindi, bir ağaçtan elde ediliyor. Çin’de yoğun olarak görülen bu ağaç, her mevsim yaprakları bulunan ve mevsim geçişlerinden etkilenmeyen bir tür.

  Bitkinin diğer adı ise öd ağacı. Udi Hindi kozmetik sektöründen geleneksel tıbba birçok alanda kullanılıyor. Türkiye’de çoğunlukla süs bitkisi olarak yetiştirilmekte. Ancak , günümüzde modern tıpta da kullanılmaya başlanmış.

  Udi Hindi bitkisi, doğru şekilde kullanılması durumunda bağışıklık sisteminin güçlenmesine, vücuttan mikropların atılmasına ve birçok hastalığın tedavi sürecinin hızlanmasına destek oluyor.

  Udi hindi, daha çok yağ ve toz halinde tüketiliyor.Yağı şöyle hazırlanıyor: Udi hindi tozu, zeytinyağı, bal, zencefil, tarçın ve limon karıştırılıp günde birkaç kaşık tüketiliyor. Düzenli bir şekilde kullanılması durumunda vücuttan mikropların atılmasında oldukça yararlı.

  Özellikle toz haline getirilmiş udi hindi bitkisi, balla karıştırılarak tüketildiğinde antibiyotik özelliği artıyor.  İtihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlıyor..

  Bu bitki boğaz ağrısı ve burun akıntısına karşı da  etkili.. Boğazı yumuşatması sebebiyle boğaz ağrılarına ve genel iltihaplanma durumlarında fayda sağlıyor. Balgam sorunu olanlar  udi hindi tüketerek solunum yolunu rahatlatabilir, burun akıntıları ve burun tıkanıklığı gibi sorunları hafifletebilir.

   

   

  Mide ağrıları ve stres iyi gelir. Udi Hindi sakinleştirici özelliğe sahiptir. Düzenli  tüketilmesi durumunda, mide ağrılarına ve strese iyi gelir. Bal şerbetiyle Udi Hindi tozunu karıştırıp ılık su ile birlikte tüketmek, baş ağrılarına karşı da etkili.

  Cilt sağlığına faydalıdır: Udi Hindi, cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesine fayda sağlar. Hafif dereceli yanıklar ve egzama hastalığında tercih edilen bir bitkidir. Cildi yeniler, maske olarak uygulandığında ölü derileri atar ve lekelerin giderilmesini sağlar.

  Ağız kokusunu giderir: Hoş bir kokuya sahip olması sebebiyle ağız kokularını giderir. Gün içerisinde bir miktar udi hindi bitkisi çiğnenmesi, ağız kokusu sorununda etkili olur.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ