27.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Bakan Koca’dan yüz yüze eğitimle ilgili “riskli” açıklama

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada yüz yüze eğitim konusuna soruları cevapladı.

  Covid 19 eğitim

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 15 Mart’tan itibaren kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitime de değindi. Bakan Koca, “Yüz yüze eğitimin bu dönemde risk teşkil ettiğini şimdiden söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

  Sağlık Bakanı Koca toplantının ardından gelen sorular üzerine yüz yüze eğitim ile ilgili de bilgi verdi. “Yüz yüze eğitim yapılacak mı” sorusunu Bakan Koca cevapladı.

  Mutasyonlar giderek varlığını artırıyor

  Bilim Kurulu’nun bu konuyu görüştüğünü belirten Bakan Koca şunları söyledi: “Zannediyorum bu hafta konuyla ilgili cevap vermiş olacağız. Şu an salgının geldiği seyir vakaların, son 2 hafta bir artış içinde olduğu, mutasyonların giderek varlığını artırdığı şeklinde. Özellikle yüz yüze eğitimin bu dönemde risk teşkil ettiğini şimdiden söyleyebilirim.”

  Ay sonunda öğretmenlerin de aşılama takvimi başlayacak

  Yüz yüze eğitime geçecek özellikle ilköğretim okulları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan listeleri aldıklarını ifade eden Bakan Koca sözlerini şöyle tamamladı: “Muhtemelen ay sonuna doğru öğretmenlerimizi de, özellikle eğitim başlanacak sınıflar için söylüyorum, aşılama takvimi başlamış olacak.”

  Bakan Koca’dan yeni aşı takvimi ile ilgili açıklama

  Grip aşısı olan çocuklar Covid-19’u daha hafif geçiriyor

  Kanserden ölümler D vitamini sayesinde yüzde 13 azaldı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ