11.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 2, 2022

  Bakan Koca: Vaka sayısı 10 binin altına indi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Uzun bir aradan sonra vaka sayısı 10 binin altına indi. Bunu kalıcı hale getirmek elimizde" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada uzun bir aranın ardından vaka sayısının 10 binin altına indiğini söyledi ve bunu kalıcı duruma getirmenin elimizde olduğunun altını çizdi.

  Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 3 Ocak 2021 koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 138 bin 941 test yapılırken, 9 bin 877 yeni vaka saptandı. Virüse kaynaklı can kaybı sayıları ise hala 100’ün üzerinde devam ediyor. Bugün 193 kişi Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

  Sağlık Bakanı Koca, ülkedeki koronavirüs tablosuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bugün 515 yeni hasta olduğunu kaydetti. Uzun bir aranın ardından vaka sayısının 10 binin altına indiğine dikkat çekti. Kısıtlamalara ve test talebindeki düşüşle alakalı olarak vaka sayıları tahmin edilenden fazla düşe bile bunu kalıcı hale getirmenin elimizde olduğunu vurgulayan Bakan Koca, “Birlikte güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ