2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Bakan Koca kritik tabloyu paylaştı! 17 Ağustos koronavirüs verileri

  Açıklanan resmi verilere göre son 24 saatte 21 bin 692 yeni vaka tespit edilirken, 183 kişi de hayatını kaybetti.

  VEFAT SAYISINDA ARTIŞ

  Son 24 saatte, 21 bin 692 yeni vaka tespit edildi. Corona nedeniyle bugün 183 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 14 bin 636 kişi sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMALAR

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yayımlanan tablonun ardından art arda açıklamalarda bulundu. Koca şu ifadeleri kullandı;

  *Kontrollü hareket etmez, tedbirlere uymazsak aşı ile bağışıklık elde edene kadar kayıplarımız olacak. Tedbirli olup aşımızı hemen olmalıyız.

  *Toplam 85 milyon doz: Türkiye işini gücünü aksatmasın, sokakta hayatın hakkını versin diye! Biz ilk dozları, eksik aşıları hızla tamamlamaya hazırız. Siz aşı için karar, başarmamız için omuz verin.

  *Büyüklerimiz torunlarını sarılıp öpsün, dostlar birbirine rahat konuk olsun diye! Biz ilk dozları, eksik aşıları hızla tamamlamaya hazırız. Siz aşı için karar, başarmamız için omuz verin.

  *Üniversiteli ekrandan kampüse neşesi tam yerinde dönsün diye! Biz ilk dozları, eksik aşıları hızla tamamlamaya hazırız. Siz aşı için karar, başarmamız için omuz verin.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 72.04, ikinci doz ortalaması yüzde 54.42, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 85 milyon 564 bin 637 oldu.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 16 Ağustos verilerine göre, dün 287 bin 947 test yapılmıştı. Dün, 18 bin 163 vaka tespit edilirken, 165 kişi hayatını kaybetmiş ve 16 bin 642 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  Yeni Zelanda 1 vakadan dolayı 3 günlük karantinaya giriyor

  15 Ağustos koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayıları düştü

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ