11 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  ”Aşı olmak çelik yelek giymek gibidir”

  Aşı olmanın çelik yelek giymek gibi olduğunu belirten Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, Çatışma ortamında çelik yelek giyiyorsunuz ama yine de siperden çıkmıyorsunuz. İşte aşı yapıldıktan sonra da siperden çıkıp gezmemelisiniz, rahatlamamalısınız" ifadelerini kullandı.

  Vaka sayılarının binin altında olması gerekirken 22 binli rakamlara yükseldiğini belirten Akkoyunlu önümüzdeki ayların çok zor geçeceğine işaet etti.

  Bakan Koca’dan açıklama: Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak
  Bakan Koca’dan açıklama: Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak

  Sabah’tan Didem Seymen’e konuşan Akkoyunlu şöyle dedi:

  “Aşı yapıldıktan sonra bir saniye siperden çıkıp lay lay lom gezmiyoruz. Aşı koruyucu bir bariyer olmakla beraber mutlak koruyucu bir önlem değil. İyi bilmek lazım ki hiçbir yöntem mutlak koruyucu ve saf olarak zararsız olamaz. Yan etkisiz olmaması mümkün değil. Suyun bile fazla içildiği zaman yan etkileri vardır.”

  FDA: Johnson&Johnson aşısı nörolojik bozukluğa yol açabilir

  “Ama şunu net olarak biliyoruz ki aşılama sonrasında hastalığın geçirilme ihtimali yüzde 90 ila 95 arasında azalıyor. Hastalığı geçirseniz bile yüzde 5-10’luk dilimde olsanız bile hastalığı ağır geçirmenizi engelliyor.”

  mRNA aşıları

  “Ölüm ihtimalini çok ciddi şekilde aşağı çekiyor. Yani hastalıktan, hastalığın ağır geçirilmesinden, hastalığın öldürücü etkilerinden koruyor.”

  Vatandaşın aşıya olan güveni artıyor!

  Aşısız memura her hafta test yapılması gündemde

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ