14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  25 Temmuz koronavirüs vaka sayıları açıklandı! Vaka sayısı hızla yükseliyor!

  Sağlık Bakanlığı 25 Temmuz koronavirüs vaka sayılarını acıkladı. Acıklanan verilere göre, 14.230 yeni vaka tespit edilirken 55 kişi de hayatını kaybetti.

  Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 25 Temmuz verilerine göre, 223 bin 837 test yapıldı.

  ENDİŞE VERİCİ ARTIŞ SÜRÜYR

  Vaka sayılarında ise korkutan atış sürüyor. Son 24 saatte, 14 bin 230 yeni vaka tespit edildi. Corona nedeniyle bugün 55 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 5 bin 211 kişi sağlığına kavuştu.

  SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN KRİTİK UYARI

  Güncel tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tedbirli olmaz ve aşı olmazsak salgını durdurmak çok uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, kaybettiğimiz sevdiklerimizi düşünün ve aşınızı olun.” dedi.

  “NE YAPALIM, BÖYLE OLDU”

  Uyarılarına devam eden Koca, şu ifadeleri kullandı;

  *“Ne yapalım, böyle oldu” diyemeyiz. Hemen yapacağımız şeyler var!

  “SALGINI DURDURMAK UZUN SÜREBİLİR”

  *Covid-19’la mücadelenin kurallarına uymaz ve aşımızı hemen ilk fırsatta yaptırmazsak, salgını durdurmak uzun sürebilir.

  *Ödediğimiz bedelleri, yaşadığımız kısıtları, maddi ve manevi kayıpları düşünün. Ne çok insanı kaybettiğimizi hatırlayın. Salgın aşısız yenilmez. Aşınızı olun.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 63.61, ikinci doz ortalaması yüzde 36.80, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 66 milyon 142 bin 804 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 24 Temmuz verilerine göre, 221 bin 463 test yapılmıştı. Dün, 12 bin 381 vaka tespit edilirken, 58 kişi hayatını kaybetmiş ve 5 bin 383 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  Aşılamaya rağmen koronavirüs vaka sayısı neden artıyor?

  22 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı! Son zamanların en yüksek vaka sayısı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ