23 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 18, 2021

  23 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı! Tehlikeli artış sürüyor!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre son 24 saatte 11 bin 94 yeni vaka tespit edilirken 60 kişi de hayatını kaybetti.

  VAKA SAYISI PATLADI

  Vaka sayılarında ise korkutan bir atış yaşandı, son iki haftada 2 kat arttı. Son 24 saatte, 11 bin 94 yeni vaka tespit edildi. Corona nedeniyle bugün 60 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 5 bin 215 kişi sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA’DAN UYARI

  Güncel tabloyu sosyal medya hesabından açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarın bugünden daha iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun. Verilen emekler milletçe hepimizin emeğidir” dedi.

  ESNEKLİKTEN SIKI TEDBİRLERE DÖNMELİ

  Sıkı tedbir çağrısında da bulunan Bakan Koca, “Bugünkü vaka sayısı: 11.094. Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız” ifadelerini kullandı.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 63.26, ikinci doz ortalaması yüzde 35.54, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 65 milyon 50 bin 204 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ, İzmir.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 22 Temmuz verilerine göre, 214 bin 196 test yapılmıştı. Dün, 9 bin 586 vaka tespit edilirken, 52 kişi hayatını kaybetmiş ve 5 bin 93 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  22 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı! Son zamanların en yüksek vaka sayısı!

  ABD’den çarpıcı araştırma: Koronavirüs nedeniyle 1,5 yıl geriledi

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ