14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  22 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı! Son zamanların en yüksek vaka sayısı!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 23 Temmuz koronavirüs verilerine göre, 9.586 yeni vaka tespit edilirken, 52 kişi de hayatını kaybetti.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün itibariyle son zamanların en yüksek koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Son 24 saatte, 9 bin 586 yeni vaka tespit edildi, koronavirüs nedeniyle bugün 52 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 5 bin 93 kişi sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA’DAN UYARI

  Güncel tabloyu sosyal medya hesabından açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün son zamanların en yüksek vaka sayısına ulaştık. Aşı ile güvence altına alınmadan salgın gündemden çıkmaz. Tedbirinizi alın aşınızı olun. Bu toplumsal sorumluluğumuz” dedi.

  “YENİ VAKA SAYILARI 2 HAFTADA 2 KATINA ÇIKTI”

  Yeni vaka sayılarının iki haftada iki katına çıktığını belirten Bakan Koca, “Çözüm: Şu andan itibaren sıkı tedbir, ilk fırsatta aşı. İlk doz ve devam dozları için sağlık kurumlarımız gece gündüz emrinizde. 9.586 olan vaka sayısını geriletelim” dedi.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 63.08, ikinci doz ortalaması yüzde 34.86, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 64 milyon 487 bin 841 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ, İzmir.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 21 Temmuz verilerine göre, 184 bin 462 test yapılmıştı. Dün, 8 bin 151 vaka tespit edilirken, 59 kişi hayatını kaybetmiş ve 4 bin 946 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  ABD’den çarpıcı araştırma: Koronavirüs nedeniyle 1,5 yıl geriledi

  İki ilçede denize girmek yasaklandı

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ