14.8 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021

  21 Temmuz koronavirüs vaka sayısı açıklandı

  Sağlık Bakanlığı 21 Temmuz koronavirü verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre 8.151 yeni vaka tespit edildi.

  TEST VE VAKA SAYISI DÜŞTÜ

  Düne göre test sayısında büyük düşüş gözlemlendi. Son 24 saatte, 8 bin 462 yeni vaka tespit edildi ve 59 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 4 bin 946 kişi de sağlığına kavuştu.

  BAKAN KOCA’DAN UYARI

  Güncel tabloyu sosyal medya hesabından açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bayram artan vaka sayılarını kontrol altına alabilmek için son derece önemli. Aşı olup tedbirlere uyarak toplumsal bağışıklık sağlanırsa salgın biter. Aksi kısır döngü. Tedbirlere uyun, aşınızı olun” dedi.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 62.93, ikinci doz ortalaması yüzde 34.28, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 64 milyon 12 bin 165 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Bakanlığın 20 Temmuz verilerine göre, 198 bin 537 test yapılmıştı. Dün, 8 bin 780 vaka tespit edilirken, 46 kişi hayatını kaybetmiş ve 4 bin 561 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  20 Temmuz Koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayıları alarm veriyor!

  Koronavirüs kalıcı olabilir! Peki koronavirüsle yaşamayı nasıl öğreneceğiz?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ