10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  Burçlar 2021’de aşk ve sağlık için ne diyor?

  2021 burç yorumları

  Astrolog, Bireysel ve Kurumsal Danışman, Eğitmen Dr. Samiye Özbaş Soysal 2021 yılında burçları aşk ve sağlık ile ilgili nelerin beklediğini  www.hayatimsaglik.com için anlattı.

     koc2012

  KOÇ

  AŞK: Yılın ilk aylarında bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi ya da arkadaş çevrenizden birilerinin tanıştıracağı biri ile yaşayacağınız bir birliktelik gündeme gelebilir. Mart ayında aşk hayatınızda sessizlik hakim olacak. Ya aradığınızı tam istediğiniz şekilde bulamama, sevginizi ya da buna olan ihtiyacı ifade edememe ya da bir ilişkiyi gizlemek durumunda kalma söz konusu olabilir. Temmuz ayının ikinci yarısı ve 8 Ağustos yeniayı da aşk yaşamınızdaki hareketlenme açısından en yoğun ve fırsat veren ay olacak. 6 Ekim yeniayı da bekar Koçlar için evlilik adına atılacak adımları işaret edecek. Evli Koçlar da 27 Eylül-18 Ekim arasında ilişkilerinde bir takım iletişim problemleri yaşayabilirler. Bunu problemleri çözme dönemi olarak değerlendirebilirsiniz.

  SAĞLIK: Bu yıl sağlığınız açısından sindirim sistemini ilgilendiren rahatsızlıklar açısından tedbirli ve kontrollü olmak iyi olur. Özellikle Mayıs-Ağustos arasında sağlık kontrollerini ihmal etmemek, sağlık halini korumak adına özenli olmak şart. Bu yıl belki de çoğu zaman koşturmaktan ve mücadeleden dolayı ihmal ettiğiniz konuda ruhsal tatmin adına da bir şeyler yapmak gerekecek. Dinginlik verecek aktiviteler size her açıdan iyi gelecek. Maddesel dünyanın getirdiği değişkenleri, sosyal anlamda ihmal edemeyeceğiniz sorumluluklarınızı yönetebilmek ruhsal sağlığı beslemek sayesinde mümkün.

   

  BOĞA

  AŞK: İşlere ve onları ayakta tutup, geliştirme çabasına fazla efor sarf edeceğiniz bir yıl olacak. Doğal olarak da aşk hayatınızı bir miktar ihmal etme eğilimi olacak. Büyük değişimler yaratmak istiyorsunuz hayatınızda. Kabuklarınızdan sıyrılmak. Sizi tutan gerekçelerden özgürleşmek arzusundasınız. Bu ihtiyaç bugünün ihtiyacı değil. Çok uzun zamandır bu eşiğe gelip bir adım sonrasına geçmekte zorlanıyorsunuz. Ama bu kez eşik geçilecek. Sizi zorlayan şartlar değişimi de tetikleyecek. Bu durumdan en çok tabi ki ikili ilişkileriniz etkilenecek. Sizdeki değişim dengeleri bozabilir. Aman dikkat. Kasım ayındaki Ay tutulması burcunuzda gerçekleşecek ve birliktelikler açısından sizin için bir dönüm noktası olacak. Başlangıç ve bitiş kararları şekillenebilir yılın son çeyreğinde.

  SAĞLIK: Yılın tamamında sinirsel gerginlikler söz konusu. Kendinizi çok fazla yüklenmek hayatın ritmini yakalamaya, yükseltmeye, yönetmeye çalışma hali, gerçekten de ritm bozukluklarına vesile olabilir. Yeme bozuklukları ve buna bağlı oluşabilecek rahatsızlıklar açısından da dikkatli olmakta fayda var. Spor yapan ve hayatında buna yoğun olarak yer veren Boğa’lar spor yaralanmalarına açık olacaklar. Boyun ve boğaz bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar, tiroid patolojileri, pankreas enzimleri, karaciğer ve safra kesesi ile ilgili rahatsızlıklar tedbir ve kontrol gerektiriyor.

  İKİZLER 

  AŞK: 2020 yılı itibariyle sizin için her açıdan kadersel bir dönem başladı. Her şeyin negatif göründüğü noktalarda bile sizin için şartların yavaş yavaş yerine oturduğunu şimdi görmeseniz bile zaman gösterecek. Bu aşamada ikili ilişkilerinizde de dengeler değişti zaman içinde. Bir aşamaya gelmek, iyileştirmek, niyetleri ortaya koymak adına girişimlerde bulunmaya devam 2021 de de. İlişkiler bu dönemde kendinizi bulmanızı ve pek çok açıdan yüzleşmeler yaşamanızı gerektirecek. “Ben” demek adına yapacaklarınız, ilişkinizden fedakarlıklar yapma noktasına taşıyacak olayları. Bu yıl gerçekleşecek tutulmalardan üçü sizi ve ilişkinizi yakından ilgilendirecek. Aşkı ikinci plana atmak gerekmiyor tabi ki ama şunu hatırlamakta fayda var ki bu yıl asıl gelişim fırsatı bireysel açıdan size sunulacak. Kendi gelişiminizi yaratırken evlilik ve özel ilişki yaşamınızı tamamen yok saymamak gerekecek.

  SAĞLIK: Ses telleri, boğaz bölgesine dair rahatsızlıklar, omuzlar, kollar sizin hassas noktalarınız. Bunun yanında Akciğer hassasiyeti de olan bir tabiatınız var. Bu yıl sağlık konularının gündeminizde sorun olarak yer almaması adına yapacağınız düzen değişiklikleri iyi gelecek. Bu iyi haber. Demek ki sağlıklı olmak ve bunun devamı, sizin bu konuda alacağınız sorumluluğa bağlı. Mart başına kadar genel olarak tedbirli olmak ve görünmez kazalara ya da tedbirsizlikten kaynaklanabilecek rahatsızlıklara karşı dikkatli olmak şart. Kasım ayı ise sağlık açısından en çok dikkat gerektiren Ay olacak sizin için. Cerrahi gerektiren durumlar da gündeme gelebilir.

  YENGEÇ 

  AŞK: Bu yıl öncelikleriniz daha çok maddesel konularda bir düzen oturtmak ve bu açıdan gelecek planlarınızı yeniden şekillendirmek üzerine kurulu. Ancak bunun yanında tabi ki özel yaşamınızda da hareketlenmeler olacak. 14 Mayıs-28 Şubat ayında ve Mayıs-Temmuz aylarında bekar olan Yengeçler için her açıdan ve tabi ki de yeni bir ilişki açısından ek fırsatlar söz konusu olabilir. Bu yıl özel yaşamınızda 5 Kasım yeniayı da bir ilişkinin başlangıcı ya da adının konması adına tetikleyici olacak. Hemen arkasından gelecek Ay tutulması da sizi bir seçim yapmak durumunda bırakabilir. Arkadaşlık ilişkileriniz ve aşk hayatınızda sıkışıp kalabilirsiniz. Biri diğerini yıpratabilir. Ya da bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi ve bunun stresi söz konusu olabilir.

  SAĞLIK: Covit gündeminden en çok etkilenebilecek kişiler arasındasınız. Hem akciğer hassasiyetiniz hem de olayın duygusal boyutunu yönetmek açısından bakıldığında tedbiri her durumda elden bırakmamak gerekiyor. Sağlık alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmek adına ideal zamanlar. Sevdiklerinizi besleme gayreti yoğun. Ancak stres durumlarında kendi beslenme düzeninizi aceleye getirmek dengeleri bozabilir. O zaman önce diyet düzenlemeleri şart. Sağlık açısından 26 Mayıs Ay tutulması ve 5 Aralık Güneş tutulması sizin için bir değişiklik yaratmak, bir tedaviye başlamak ya da bir düzenleme yapmak açısından tetikleyici olacak.

   

  ASLAN 

  AŞK: 2021 yılında aşk hayatı en çok etkilenecek olan kişiler Aslanlar olacak. Var olan sorunlarla yüzleşme yılı diyebiliriz sizin için. Bir ilişkinin varlığı da yeni bir ilişkiye girememenin ve bekar yaşamınıza devam etmenin de bir şekilde sorgulanacağı, masaya geleceği zamanlara doğru ilerliyorsunuz. Eğer var olan ilişkinizde mevcut olan sorunları halının altına süpürmek yoluyla ilerlediniz ve birikenler zaman içinde tortulaştıysa bu yıl o tortular bir şekilde temizlenecek. Yüzleşmeler ve karşılıklı sorgulamalar bolca yaşanacak. Yeni başlayacak bir ilişki söz konusu olduğunda da ciddiyetle ele almak, yaşayacağınız ilişkinin sorumluluğunu üstlenmek önemli olacak.  30 Ocak-21 Şubat arasında eşinizle aranızda var olan problemleri konuşup halletmek adına değerlendirilebilir. 26 Mayıs ve 4 Aralık tutulmaları bekar Aslanlar için aşk yaşamında hareketlenme yaratacak.

  SAĞLIK: Kalp ve Damar sistemi hassasiyeti olan bir yapıya sahipsiniz. Her zaman olduğu gibi bu yıl da kalbinizi korumak, stresten mümkün olduğunca uzak kalmak ve aynı zamanda da esnek kalabilmek önemli sizin için.  Genel olarak yıl boyunca omurga ve kemik sistemini korumak da önemli. Fıtıklar, eklem dejenerasyonları, dermatit, egzema gibi problemler tedavi gerektirebilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken zamanlar 27 Nisan-6 Ekim aralığındaki dönem olacak sizin için. Bu dönemi var olan bir sağlık probleminizden kurtulmak ve şifa bulmak adına da değerlendirebilirsiniz.

   

  BAŞAK 

  AŞK: 2021 yılı Aşk hayatınız açısından olumlu denilecek gelişmeleri gündeme getirmeye başlayacak olan yıl. İlk sinyaller 14 Mayıs-28 Temmuz 2021 arasında gelecek ve sonrasında 2022 yılının ilk yarısında da pozitif anlamda devam edecek. Bekar Başaklar için özel yaşamlarındaki tıkanıklık nihayet açılmaya başlayacak. Çalışmak üretmek, iyi işler ortaya çıkarmak, düzeninizi devam ettirmek, yeni düzenler kurmak hedeflerinin yanı sıra özel yaşamıyla da gündem olacak Başaklar. Eşten yana şanslı olacağınız dönemler yaşanacak bu yıl. Değerlendirin.

  SAĞLIK: Bu yıl sağlık konusu da gündem maddelerinizden biri. Çok fazla yorucu olan bir iş temposuna takılıp sağlığınızı, beslenme ve yaşam alışkanlıklarınızı ihmal etme eğilimi söz konusu olabilir. Çalışırken, önünüzde çözülmesi gereken işler ve sorumluluklar varken gözünüz bunun dışındakileri görmeyebiliyor. Bu nedenle kendinize de özen gösterin. Sağlık açısından en çok sindirim kanalınız hassas. Duygusal ihtiyaçlarınızı ihmal etmek sindirim sistemindeki şikayetleri artırabiliyor. Düzen kurdukça ve rahatladıkça bu şikayetler ortadan kalkıyor. Ancak bu yıl yediğinize içtiğinize dikkat etmek sayesinde olası şikayetleri de minimuma çekebilirsiniz. Bacak ağrıları, buna vesile olan damar problemleri varisler de olası riskler arasında.

   

  TERAZİ 

  AŞK: Bu yıl özel hayatınızda her zamankinden daha çok risk alma eğilimindesiniz. Daha önce cazip gelmeyen ilişkiler bu yıl denenebilir şekilde görünebilir gözünüze. Ancak bu risk alan tavırların uzun vadeli aşk hikayelerinin tohumunu atabileceğini de göz önünde bulundurmak şart. Yani bir hevesle başladığınız ilişkiler eğer baştan sorumluluğunu yeteri kadar almadıysanız, en önemlisi ciddiye almadıysanız ilerleyen zamanlarda sizin için hem bırakmakta hem de çözüm üretmekte zorlandığınız hikayelere dönüşebilir. Evli Teraziler bu yıl ilişkilerindeki çocuk konusunu fırsata dönüştürebilirler. 27 Eylül-18 Ekim arasında kendinizi ifade sorunu yaşayabilirsiniz. Bu süreçte ikili ilişkiler açısından olumlu ya da olumsuz anlamda bir karara varmak yerine her şeyi biraz zamana bırakmak daha iyi olabilir.

  SAĞLIK: İdrar yolları ve böbrekler ile alakalı problemler ve bel omurlarını ilgilendiren rahatsızlıklar sizin hassas olduğunuz konular. Aynı zamanda ayak ve ayal bileğine dair rahatsızlıklar açısından da dikkatli olmakta fayda var. Sağlığı en çok koruma altında olacak burçlardan birisniz.14 Mayıs-28 Temmuz arasında sağlık adına atacağınız adımlar, düzenlemeler, alınacak tedaviler olumlu sonuçlara gebe olacak. Bu yıl su tutan, ödem yapan rahatsızlıklar açısından da dikkatli olmakta fayda var.  Eğer şekerli gıdalar ya da tuz ile ilgili bir eğiliminiz varsa bırakmak için ideal bir yıl olabilir.

   

  AKREP 

  AŞK: Aşk ve ilişkiler konusunu en çetrefilli yaşayacak olan burçlardan biri Akrep. Ne kalabiliyorum ne de gidebiliyorum diyebileceğiniz durumların içinde kalabilirsiniz. Sınırlanmak ve bir ilişki sebebiyle hayatınızın akışının yönünü değiştirmek zorunda kalmak gibi şeyler sizi ruhen yoruyor. Özel yaşamınızda hareketlilik istiyorsunuz. Değişiklik yaratma ihtiyacınız çok yoğun. Bu bazılarında mevcut ilişkinin içinde bazılarında da yeni ufuklara yelken açarak yaşanma arzusunda. Ama öte taraftan da kurulu düzenler devam etsin ve yuva teması sağlamlığını korusun diyen öncelikleriniz de var. Evli Akrepler zor kararların eşiğine gelebilir. Her durumda bazı şeyleri revize etmek gerekiyor. Eski tas eski hamam devam etmek değil de güncellemeler yapmak gerekliliği var evlilik yaşamınızda.  19 Kasım Ay tutulması ilişkilere dair gösterdiğiniz çabanın karşılığını alma zamanı olacak.

  SAĞLIK: Sağlık açısından kendini her daim ihmal etme eğilimi olan kişilerdensiniz. Hasta olmayı istememe, her daim dimdik ayakta durma isteği sizi var olan şikayetleri reddetme, yok sayma noktasına taşıyabiliyor. Direnciniz kuvvetli ama yine de bunun devamlılığı sağlığınıza yatırım yapmak sayesinde sağlanacak. Sakarlık ve kazalara, aslında bir şeyleri aceleye getirmekten kaynaklanabilecek sağlık problemlerine dikkat etmek şart. Biraz sakin. Her şeye aynı anda yetişemezsiniz. Bir de baş ağrısı ve migren problemleri yaşarsanız azıcık “dur” deyin kendinize. Ürogenital problemler varsa eğer ihmal etmeyip kontrolleri yaptırmak iyi olur.

   

  YAY

  AŞK: İkili ilişkilerden yana çok şans elde edeceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Bekarlar için evlilik hazırlıkları yapılabilir. Hayatınıza buna dair yeni birileri girebilir. Ya da var olan ilişkiniz ciddi aşamalara gelebilir. 14 Mayıs-28 Temmuz arasında evlenmek, aile kurmak, bir yuvaya sahip olma adına ilk sinyaller alınacak. Evli Yaylar için ise bu dönem ailenizi genişletecek hikayeler yaratabilir. 30 Mayıs-23 Haziran arasında evliliğiniz ve ilişkiniz konusunda konuşulması gereken ve gecikmiş şeylerin dile gelme zamanı olacak.

  SAĞLIK: Sizin için damar sistemi açısından tedbir almak, kontrolleri yaptırmak, rahatsızlık yaratabilecek her türlü davranış ve alışkanlıktan sakınmak gerekiyor. Şekerli gıdalara düşkünlük, karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve bunlara bağlı olabilecek rahatsızlıklar, safra kesesi ve karaciğere ait problemler her daim tedbirli olmanız gereken konular. Tiroid rahatsızlıkları söz konusu ise bu yıl belki de tedavi açısından somut bir şeyler yapmayı tercih edersiniz. 19 Kasım Ay tutulması döneminde sağlık konusu dikkat gerektiriyor.

   

  2021'de burçları ne bekliyor?

  OĞLAK 

  AŞK: Finansal konular ve paraya dair bir düzen kurmak, mevcut düzeni bir şekilde devam ettirip elinizdekini çoğaltmak gibi öncelikleriniz bu yıl pek çok şeyin önüne geçecek. Ama bu aşk yaşamınızda hiçbir olay olmuyor anlamına gelmiyor. Esasında gerçekten de hayatınızda artık keyif ve neşeye daha çok yer verme ihtiyacınız yoğun. Bu ihtiyaç 2018 yılından bu yana giderek artıyor. Hayatın tadını doya doya çıkarıp, aşkın kollarına kendinizi bırakmak mı, şimdiye kadar yarattığınız değerleri ve onların devamlılığını korumak adına düzeni devam ettirmek mi? Bir noktada bir seçim yapmanız gerekebilir. Belki de ikisi arasında bir denge yaratmak asıl çıkış kapısını gösterebilir size. 19 Kasım Ay tutulması sizin için bu açıdan yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Dolu dizgin yaşayacağınız aşklar aniden hiç beklemediğiniz bir anda gelebilir.

  SAĞLIK: Sağlığınız genel olarak koruma altında bu dönemde. Yani bir rahatsızlık söz konusu olsa bile gücünüz, direnciniz yerinde olduğundan üstesinde gelme şansınız yüksek. Bu dönemde fiziksel sağlığını kadar ruh sağlığınız da özen gerektiriyor. Çok yıprandığınız ve kaygılarınızın çok fazla tetiklendiği dönemleri geride bırakıyorsunuz ancak eğer çok fazla kontrollü bir hayat yaşıyorsanız 2021 de esneklik olmazsa olmaz olacak sizin için. 30 Mayıs-23 Haziran arası sağlığınız ihmale gelmez. Hangi açıdan daha dikkatli olmam lazım derseniz her daim eklemler ve omurga sizin için dikkat çeken vücut bölgeleri. Dizler her zamankinden daha hassas bu dönemde. El, kol ve omuz ile ilgili rahatsızlıklar açısından da kendinize özen göstermekte fayda var.

   

  2021'de burçları neler bekliyor

  KOVA

  AŞK: Çok özel bir yıla giriyorsunuz. Sadece aşk hayatınız değil pek çok konuda bir şeyleri yeniden yapılandırma döneminin ilk adımları atılıyor. Yaşamınızda sıfırdan denilecek nitelikte düzenlemeler gündemde. Herkes için gündem değiştiren bu dönemin merkezinde yer alan kişilersiniz. 30 Ocak-21 Şubat arasında bazı şeyleri tekrar gözden geçirmek gerekecek. Karar almak için değil de, alınmış ve uygulanan kararları ya da geciktirilmiş olanları masaya yatırmak gerekecek. Bekar Kovalar için yılın tamamı aslında özel ilişkiler açısından yeni gelişmelere gebe. Fırsatları değerlendirmek, kaçırmamak ne güzel olur. Sosyal yaşamınıza ve oradaki dinamiklere, gerekliliklere kapılıp, özel ilişkinizi ihmal etmemek size fayda sağlayacak.

  SAĞLIK: Kendinizi çok fazla yıpratmadığınız, hiç tükenmeyecek bir enerjiniz varmış gibi davranmadığınız sürece sağlık açısından da desteklendiğiniz bir dönemdesiniz. Mide ve akciğer hassasiyeti yoğun bu yıl. O zaman ufak şikayetlere büyümeden önlem almak, kendinize ve sağlığınıza özen göstermek şart. Diş problemleri, ayak ve bacak rahatsızlıkları, lenf dolaşımını ilgilendiren problemler söz konusu olabilir. Çok fazla yorucu olan tempo dönemlerinde bağışıklığınızı kuvvetlendirecek destekler almak iyi olabilir.

   

  BALIK 

  AŞK: Bu yıl dünyevi konulardan ziyade kendi iç dünyanızda yaşadıklarınız sizi daha çok kendine çekecek. Çok fazla konuyu sorgulayıp hayatınızda temizlik yapma ve sadeleşme ihtiyacı duyacaksınız. Bu durumdan mutlaka öyle ya da böyle özel ilişkileriniz de nasibini alacak. Hayatınızda yolunda gitmeyenler kategorisinde eğer ilişkiniz de yer alıyorsa mutlaka gündemi meşgul edecektir. Daha fazla sevilmeye ve ilişkinin içinde ait hissetmeye ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. Yaşam sizi zaman içinde bunu ifade edemez hale getirmiş olabilir. Ama artık üzeriniz örttüğünüz ihtiyaçları, beklentileri dile getirmenin zamanı gelmiş olabilir.

  SAĞLIK: Bu dönemde sağlık sorunları da gündeme gelebilir. Sizi rutinden çıkarıp yaşamı ve ne yöne doğru aktığınızı sorgulamak gerekirse ve siz bunu yapmamakta direniyorsanız ayak burkmaları, incinmeler v.b. şeyler sizi durmaya, düşünmeye ve dünyevi olandan sıyrılıp, rutinleri aralayıp sadeleşmeler yapmaya dair yaşanabilir. Sırt kaslarınız, sırt omurları ve kalp ve damar sistemi her zaman olduğu gibi bu dönemde de dikkat gerektiriyor.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ