14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  20 Temmuz Koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayıları alarm veriyor!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere son 24 saatte 8 bin 780 yeni vaka tespit edilirken 46 kişi de hayatını kaybetti.

  VAKA SAYISINDA KORKUTAN ARTIŞ

  Bir gün önceye göre test sayısında düşüş gözlemlenirken vaka sayısındaki artış dikkat çekti.

  Son 24 saatte, 8 bin 780 yeni vaka tespit edildi ve 46 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 4 bin 561 kişi de sağlığına kavuştu.

  ”BİR AN EVVEL İKİ DOZ AŞI OLARAK BAĞIŞIKLIK ELDE EDELİM”

  Güncel tabloyu sosyal medya hesabından açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir. Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir” dedi.

  AŞILAMADA SON DURUM

  Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 62.89, ikinci doz ortalaması yüzde 34.06, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 63 milyon 831 bin 123 oldu.

  En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ.

  En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır, Gümüşhane.

  Resim

  DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

  Sağlık Bakanlığının açıkladığı 20 Temmuz koronavirüs verilerine göre ise, 226 bin 513 test yapılmıştı. Dün, 7 bin 667 vaka tespit edilirken, 50 kişi hayatını kaybetmiş ve 4 bin 152 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  Resim

  Koronavirüs kalıcı olabilir! Peki koronavirüsle yaşamayı nasıl öğreneceğiz?

  Dikkat! Koronavirüs geçirenlerin yüzde 40’ında organ hasarı oluştu

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ