2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  2 doz BionTech mi yoksa 2 doz Sinovac ve 1 doz BionTech mi etkili?

  Koronavirüsle mücadele aşı seferberliğiyle birlikte tüm hızıyla sürerken Delta varyantına karşı 2 doz BionTech mi yoksa 2 doz Sinovac ve 1 doz BionTech'in mi daha etkili olduğu merak konusu oldu. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Ertuğrul ise konuyla ilgili son araştırma sonuçlarını canlı yayınında aktardı.

  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Ertuğrul, CNN TÜRK canlı yayınında aşı çalışmalarıyla ilgili olarak öneml değerlendirmelerde bulundu. Aşıların etkinliği tartışılmaya devam ederken Ertuğrul, Delta varyantına karşı en etkili kombinasyonu açıkladı.

  2 doz BionTech mi yoksa 2 doz Sinovac ve 1 doz BionTech mi etkili?

  HANGİ AŞI KOMBİNASYONU DAHA FAZLA ETKİLİ?

  Ertuğrul konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: ”Şu andaki bilimsel veriler, Delta varyantına karşı 2 doz Sinovac 1 doz BionTech’in daha etkili olduğunu gösteriyor. 2 doz BionTech’in etkinliği biraz daha düşük, yüzde 70’lerin biraz altında 65-70 arasında ama eğer 2 doz Sinovac olduysanız ve üstüne 1 dozda BionTech yaptırdıysanız koruyuculuk oranları yüzde 90 in üzerine çıkıyor.”

  KORONAVİRÜS TABLOSUNDA SON DURUM

  Öte yandan Türkiye’de son 24 saatte 292 bin 538 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 19 bin 320 kişinin testi pozitif çıktı, 216 kişi hayatını kaybetti. Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 87 milyon 195 bin 574’e yükseldi.

  Aşılama kaç yaşa indi? 12 ve 15 yaş üstü aşı olabilecek mi?

  Bakan Koca açıkladı! İşte aşılamada son durum!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ