19.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021

  15 ülke için PCR testi zorunluluğu kalktı

  Türk Hava Yolları (THY), Covid 19 önlemleri kapsamında a Türkiye’ye girişlerde uygulanan PCR testi zorunluluğunu 15 Mayıs’tan itibaren bazı ülkeler için kaldırdı. Daha önce önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin’in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.

  PCR testi hangi ülkelerden gelenlerden istenmeyecek?

  Covid 19 pandemisi nedeniyle yurt dışından Türkiye’ye gelen yolculara, uçuşlardan 72 saat önce aldıkları PCR testini ibraz etme zorunluluğu getirilmişti. Alınan yeni kararla birlikte 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi istenmeyecek.

  THY’nin resmi internet sitesinde yer alan ‘Türkiye’ye Seyahat’ başlıklı bölümde yayınlanan açıklamada, “15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya’dan Türkiye’ye gelen kişilerin Türkiye’ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

  Bilim Kurulu Üyesi tarih verdi: Aşılamada hedefe ulaşırsak, 29 Ekim’de rahatlarız

  Yeni tedbirler yolda: Aşı olmayanlara kısıtlama gelebilir

  Rus aşısı Sputnik V hakkında her şey: 10 soru 10 cevap

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ