11.5 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  1 Ağustos koronavirüs verileri açıklandı!

  Sağlık Bakanlığı'nın açıladığı verilere göre son 24 saatte 20 bin 890 yeni vaka tespit edilirken, 96 kişi de hayatını kaybetti.

  YENİ VAKA SAYISI 21 BİNE YAKIN

  Açıklanan son resmi verilere göre, 20 bin 890 yeni vaka tespit edilirken 96 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, bugün, 5 bin 539 kişi sağlığına kavuştu.

  SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

  Son günvel verilerler birlikte bir değerlendirmes yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarındaki yükselişi durduracak olan bizim göstereceğimiz irade ve tedbirlere uyumdur. Aşı olun, kalabalıklardan uzak durun” uyarılarında bulundu.

  ”ÇARŞAMBA GÜNÜ AŞACAĞIMIZ BİR GELİŞME VAR”

  Bakan Koca, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Merhaba. Çarşamba günü aşacağımız bir gelişme var. Biontech aşısının üretiminde yaşanan aksama sebebiyle ülkemize sevkiyatta birkaç gün azalma olacak. Bu aşıyı tercih edenlerin aşı olmaya randevu almadan gelmemesini rica ediyorum. Anlayışınız için sağ olun. Sinovac’ta aksama yok” demişti.

  DÜN 22 BİNİN ÜZERİNDE VAKA TESPİT EDİLMİŞTİ

  Bakanlığın 31 Temmuz verilerine göre, 22 bin 332 vaka tespit edilirken, 79 kişi hayatını kaybetmişti. Dün, 259 bin 196 test yapılmış ve 5 bin 107 kişi sağlığına kavuşmuştu.

  30 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı!

  29 Temmuz koronavirüs verileri açıklandı!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ