11.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 6, 2022
  KitapÜmit Aktaş, "Koronadan Korunmak Mümkün"

  Ümit Aktaş, “Koronadan Korunmak Mümkün”

  Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın yeni kitabı “Koronadan Korunmak Mümkün” raflardaki yerini aldı. Covid 19’dan karşı alınabilecek önlemler ve bağışıklığımızı güçlendirme yollarının anlatıldığı kitap, koronavirüsten korunmak için bir rehber niteliğinde.

  Pandemi döneminde yaşanan korku ve endişeleri azaltmak için bu kitabı yazdığını söyleyen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, bir kılavuz niteliğinde olan kitapta okuyucuların akıllarındaki tüm sorulara cevap bulabileceğini söyledi. İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri, Mutluluk Kürleri 2 ve Yaşam Sevinci kitapları ile okuyucularına yol gösteren Aktaş’ın 7. kitabı “Koronadan Korunmak Mümkün” salgın döneminin başucu kitabı olarak Alfa Kitap’tan yayınlandı.

  En etkili maskemiz bağışıklık sistemi

  Amacını, “İnsanların bağışıklık sisteminigüçlendirmek ve COVID-19’a karşı onları dirençli hale getirmek” diye açıklayan Dr. Ümit Aktaş yeni kitabında; en etkili maskemiz diye nitelendirdiği bağışıklık sistemini güçlendirme ve fitoterapi desteği ile hastalıklardan korunma yollarıyla ilgili bilgi veriyor.

  Merak edilen soruların cevapları bu kitapta

  “Bu virüsten nasıl korunacağız?”, “Hastalanırsak sağlığımıza nasıl kavuşacağız”, “Bağışıklığımızı güçlendirmek için ne yapabiliriz?”, “Koronavirüsten korunmak için nasıl çev beslenmeliyim?”, “Hangi bitkileri, hangi vitaminleri kullanmalıyım?”, “Aşı olmalı mıyım?”gibi merak edilen soruların cevaplarının yer aldığı “Koronadan Korunmak Mümkün” adlı kitapta daha sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını ve salgın hastalıklara karşı güç kazanmanın yöntemlerini aktarıyor.  daha sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını, tüm salgın hastalıklara karşı direnç kazanmanın yollarını barındırıyor.

  Kitapta ayrıca toksik besinlerden kurtulmanın, sağlıklı ve doğal beslenmenin bizi başta koronavirüs olmak üzere sayısız salgın ve kronik hastalığa karşı nasıl koruduğunu anlatılıyor. Kitapta, 12 Adımda Güçlü Bir Bağışlık bölümü bir rehber olarak sunulurken, 7 günlük örnek beslenme programı ve koruyucu kürler de bulunuyor.

  Bağışıklık sisteminize güvenin

  “Bizi her türlü hastalıktan koruyan, maskelerimiz ya da mesafe değildir. Bunlar sadece önlemdir. Bizi koruyan asıl faktör, güçlü bağışıklık sistemimizdir” diyen Aktaş sözlerini söyle sürdürdü: “Bu kitapta bağışıklığı nasıl güçlendireceğinizi anlattım. Aşıya değil, bağışıklık sisteminize güvenin. Sizi koruyacak ve iyileştirecek olan bağışıklık sisteminizdir. Her insanın içinde iyileşme gücü vardır.”

   12 adımda güçlü bağışıklık kazanmanın yolu

  “Koronadan Korunmak Mümkün” kitabında bağışıklığı güçlendirmenin yolları tüm yönleriyle ayrıntılı şekilde anlatılırken, bağışıklığı güçlendirmek ve koronadan korunmak için önerilen program, 12 adımda okuyuculara aktarılıyor.

  Kitap 9 ana bölümden oluşuyor:  ‘COVID-19 Nedir?’, ‘COVID-19 Beslenme’, ‘COVID-19’da Tamamlayıcı Tıbbın Önemi’ , ‘COVID-19’da Besin Takviyeleri ile Bağışıklık Dopingi’, ‘COVID-19’da Ozonterapi’, ‘COVID-19’da Uykunun Gücü’, ‘COVID-19’dan Egzersizle Korun’, ‘COVID-19 Koruma Programı’ ve ‘Salgından Aldığımız Dersler’

  Önsöz’den:

  Okumakta olduğunuz bu kitabı, COVID-19 salgınında korku içinde yaşayan insanlara bir kılavuz olması için hazırladım. Ve tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım. Amacım, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve sizi COVID-19’a karşı dirençli hale getirmek. Unutmayın, COVID-19 sadece bağışıklık sistemi zayıf olanları öldürüyor. Bağışıklık sisteminiz güçlü ve dengeliyse, virüs size hiçbir şey yapamaz. Kısacası virüsten korkmayın, bağışıklık sisteminizin baskılanmasından korkun. Peki nasıl güçlendireceksiniz bağışıklık sisteminizi? Nasıl beslenmelisiniz, hangi takviyeleri almalısınız, doğru vitamin hangisi, hangi tedaviler virüs üzerinde etkili? Hadi okumaya başlayın ve bağışıklığınızı güçlendirin. Siz değil, COVID-19 sizden korksun!

   Fiyatı: 19 TL