10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  Polifarma ilaçtan dijitalleşme adımı

  Sağlık sektöründe 34 yıllık deneyime sahip, yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, itelligence Türkiye danışmanlığı ve uzaktan çalışma yöntemi ile SAP S/4HANA projesini hayata geçirdiğini açıkladı. Türkiye’de bir ilke imza atan Polifarma, şirket içerisindeki tüm iş süreçlerini kapsayan entegre bir yapı oluşturduğunu duyurdu.

  Yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, uzaktan çalışma sistemiyle gerçekleştirdiği ERP sistemi projesiyle önemli bir ilke imza attığını duyurdu. SAP’nin Global Platin İş Ortağı itelligence ile gerçekleştirdiği Polifarma SAP S/4HANA projesinin, ülkemizde uzaktan çalışma modeliyle sadece 9 ayda hayata geçirilen ilk projelerden biri olduğu bildirildi.

  Türkiye’de bir ilk

  Pandemi koşullarına rağmen pek çok sektör, dijital dönüşüm yolculuklarını aksatmadan devam ediyor. En son sağlık sektöründe 34 yıllık tecrübeye sahip, yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, itelligence Türkiye danışmanlığı ve uzaktan çalışma sistemi ile SAP S/4HANA projesini uygulamaya koyduğunu açıkladı. Projeyi uzaktan çalışma sistemiyle canlıya alarak Türkiye’de bir ilke imza atan Polifarma, şirket içindeki tüm iş süreçlerini içine alan entegre bir yapı oluşturduğunu bildirdi.

  Proje ile lojistik, insan kaynakları, analitik ve finans alanlarında uçtan uca süreç değişikliğine gidildi, aynı zamanda ilaç takip sistemi altyapısı da kurularak kutulama uygulamalarıyla entegre edildi. Lojistik çerçevesinde sağlanan yeni altyapı; stok yönetimi, tedarik, sevkiyat faturalama, kalite, üretim, depo ve proje yönetiminde canlıya alındı.

  “Sektöre örnek olacak proje geliştirdik”

  Projeyle dijital dönüşüm yolunda önemli bir gelişme kaydettiklerini ve sektöre örnek olacak bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Polifarma İlaç CIO’su Suat Özdemir, projenin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Özdemir, hedeflerinin global pazarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek olduğunu 2025’te küresel bir lider olma vizyonunun ihtiyaçlarından biri olan valide edilmiş bir ERP sistemine geçiş yapabilmek amacıyla itelligence Türkiye ekibiyle güzel bir iş birliği yaptıklarını ifade etti.

  SAP S/4HANA projesi ile kullanıcıların ya da sistem tarafından otomatik oluşturulan siparişleri anlık olarak takip edebildiğini, malzeme rezervasyonları, işçilik teyitleri ve ölçüm belgelerini sahada iş yapılırken sisteme girilebildiğini belirten Özdemir, rezervasyonlar sayesinde de anlık olarak malzeme talepleri yapılarak hammadde tedariğinin hızlı bir şekilde sağlanabildiğini kaydetti.

  Aynı zamanda fiori uygulamasının, çalışanlara ekranlara hızlı bir biçimde giriş yapma imkânı sunarken çalışma sürelerinin de sistem tarafından hesaplanabildiğini aktaran Özdemir, tüm bu süreci uzaktan çalışma sistemiyle ve 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak kaydettikleri başarının sektöre örnek olacağına inandıklarını ifade etti.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ